Halk Kart ile vatandaşlara ramazan desteği: İşte Halk Kart başvuru formu 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Halk Kart ile vatandaşlara ramazan desteği: İşte Halk Kart başvuru formu 2023

Son dakika: Halk Kart ile vatandaşlara Ramazan desteği verilecek. Peki Halk kart başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Ekonomi 15 Mart 2023 15:40 0
Halk Kart ile vatandaşlara ramazan desteği: İşte Halk Kart başvuru formu 2023

Son dakika: Halk Kart ile vatandaşlara Ramazan desteği verilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada Ramazan ayı nedeniyle Halk Kart desteğine 400 TL ekleneceğini bildirildi. Peki Halk kart başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Sosyal belediyecilik alanında farklı proje ve desteklerle halkın yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı nedeni ile Halk Kart desteğine 400 TL ekledi. Ocak ayında Halk Kart desteğini yüzde 30 arttıran Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da bu hizmetten yararlanan vatandaşlara 400 TL ek ödeme yapacak.

Halk Kart uygulaması ile anlaşmalı banka kartına aylık belirli bir miktar para yükleniyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu kartla alışverişlerini yapıyor. Gıda, giysi, kırtasiye ve temizlik gibi temel ihtiyaçların tanımlı olduğu Halk Kart diğer ürünlerde kullanılamıyor.

Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek destek kartına müraacat edebilir.

Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitme imkanı olmayan vatandaşlar 444 48 01 numaralı iletişim hattını arayarak destek kartı başvuru yapabilir.

Öte yandan belediyenin web sitesinden de sosyal destek kartı başvuru yapılabilmektedir. Bunun için https://www.mugla.bel.tr/iletisim/ linkine tıklayarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra belediye ekipleri tarafından irtibata geçilecektir.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç