HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Değirmenci'den asgari ücret açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Değirmenci'den asgari ücret açıklaması

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'den asgari ücret ile zammı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 7 Ara 2023 1
HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Değirmenci'den asgari ücret açıklaması

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Değirmenci'den asgari ücret açıklaması geldi.

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'den asgari ücret ile zammı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Değirmenci yapıtğı açıklamada "Asgari ücrete, milyonlarca çalışanı memnun edecek, enflasyon karşısında belini doğrultacak, fahiş zamlar karşısında dik durmasını sağlayacak bir artış yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Değirmenci, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 11 Aralık'ta ilk toplantısını yapacağını anımsattı.

Yeni asgari ücret rakamının ülkedeki geçim koşulları göz önünde bulundurularak belirlenmesi gerektiğini belirten Değirmenci, şunları kaydetti.

"Asgari ücrete, milyonlarca çalışanı memnun edecek, enflasyon karşısında belini doğrultacak, fahiş zamlar karşısında dik durmasını sağlayacak bir artış yapılmasını bekliyoruz. Asgari ücrete yapılacak olan artış, fabrikalarda alın teri akıtan fakat asgari ücretin biraz üzerinde çalışan milyonlarca çalışanı da etkilemektedir. Asgari ücretliye verilmeyen her oran, diğer milyonlarca çalışana da verilmeyecek anlamına gelmektedir."

Asgari ücrete yılda bir kez artış yapılacak olmasını eleştiren Değirmenci, "Ocak ayında asgari ücrete yapılacak olan zam, şubat ayını görmeden eriyor. Bu nedenle ikinci bir zam ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu erimenin önüne geçmeden, yılda tek bir asgari ücret zammı, işleri daha da karmaşık hale getirecektir." ifadelerini kullandı.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Bence 20 bin olmalı her şey çok pahalı önce zam yaparlar sonra da verirler zammı askeri ücret erir bu pahalıkta