Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Havalar Ne Zaman Isınacak? İşte Hava Durumu Tahminleri

Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Havalar Ne Zaman Isınacak? İşte Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı.

Haberler 06.5.2022 20:27 0
Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? Havalar Ne Zaman Isınacak? İşte Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi gününden itibaren artacağı, hafta başından itibaren mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor. Açıklamalarda ayrıca Eskişehir, Bursa ve Bilecik'in bazı ilçeleri ile Kütahya il geneli için 7-8 Mayıs tarihlerinde zirai don ve kırağı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi gününden itibaren artacağı, hafta başından itibaren mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor." denildi.

ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından Eskişehir, Bursa ve Bilecik'in bazı ilçeleri ile Kütahya il geneli için 7-8 Mayıs tarihlerinde zirai don ve kırağı uyarısı yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “7 Mayıs 2022 Cumartesi gününden itibaren yağışlı ve bulutlu havanın bölgemizi terk etmesi, gece oluşacak radyasyon kaybı ile sıcaklıkların düşmesi beklenmektedir. Eskişehir’in Han, Çifteler, Seyitgazi, Mahmudiye, Mihalıççık, Beylikova, İnönü, Bursa’nın Keles, Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan, İnegöl, Yenişehir, Bilecik’in Pazaryeri, Gölpazarı, Yenipazar, Bozüyük ilçeleri ile Kütahya il genelinde, gece ve sabah saatlerinde yer yer hafif zirai don olayı birlikte kırağı görülebileceği tahmin ediliyor. Zirai faaliyetlerin devam ettiği yerlerde çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” denildi.

Yorumlar (0)

Seç