Hafta Sonu Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Kritik Uyarı Yapıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hafta Sonu Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Kritik Uyarı Yapıldı

Hafta boyu sürmesi beklenen sağanak yağışla ilgili yetkililerden de uyarı geldi. İşte il il hava durumu tahminleri...

Haberler 14 Ekim 2022 20:56 0
Hafta Sonu Dışarı Çıkacaklar Dikkat! Kritik Uyarı Yapıldı

Hafta sonu için plan yapanlar dikkat! Hafta boyu sürmesi beklenen sağanak yağışla ilgili yetkililerden de uyarı geldi. İşte il il hava durumu tahminleri...

Meteoroloji'den yapılan güncel hava durumu tahminlerine göre, yarından (Cumartesi) itibaren sağanak yağış etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu.

Yedi günlük tahminleri içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(15 – 21 Ekim 2022) Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.” denildi.

FIRTINA VE SAĞANAK

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Denizi’nde kuvvetli fırtına, Muğla ve Antalya’da sağanak uyarısında bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, yarın beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın öğle saatlerinde Batı Akdeniz’de, öğleden sonra ise Muğla ve Antalya’da kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışların pazar günü akşam saatlerine kadar etkili olacağından vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ayrıca Marmara Denizi’nde rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerinde 6 ve 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın, pazar akşam saatine kadar devam etmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, vatandaşların, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç