GSB KPSS'siz Kura ile 1017 Sürekli İşçi Alımı Yapacak (KYK Yurtlarına Personel Alımı 2022)

GSB KPSS'siz Kura ile 1017 Sürekli İşçi Alımı Yapacak (KYK Yurtlarına Personel Alımı 2022)

Son dakika haberi: Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 işçi alımı yapacağını açıkladı. İlanın detayları yazımızda.

GSB KPSS'siz Kura ile 1017 Sürekli İşçi Alımı Yapacak (KYK Yurtlarına Personel Alımı 2022)

Son dakika haberi: GSB 1017 işçi alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı. GSB resmi sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasında 1017 personel alımı yapılacağına yer verildi. 

GSB resmi sayfasından yapılan açıklama şu şekilde:

"Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alacaklarını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu.

Başvurular, 08 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek. "

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 8 Ağustos 2022 günü internet üzerinden başlayacak. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

KPSS YOK: KURA İLE 

Söz konusu personel alımının kura ile yapılacağı açıklandı. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (20)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Kps siz alımlarda %95 herkesin adamı var. Oğlum 2 kere Kültür ve turizm bakanı ankaraya baş vurdu. Olmadık yere olmadık adamları aldılar. Araştırsınlar.
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Daha yaş sınırı koymamış kar
Ziyaretçi 13 Gün Önce
35 yaş sınırı var
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Yaş sınırı kaç olcak
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Okullar için hastanelere de başvuru yapabiliyoruzmu çorum için de geçerlimi