GSB 1071 gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte KPSS taban puanları 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

GSB 1071 gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte KPSS taban puanları 2024

Son dakika haberi: GSB gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçları açıklandı. İşte açıklanan sonuçlar ve KPSS taban puanları.

Sınav 26 Ocak 2024 2
GSB 1071 gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte KPSS taban puanları 2024

Son dakika: GSB 1071 gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2024 yılı ilk personel alımı geçen haftalarda yayınlanmış ve 1071 gençlik alışanı alımı başvurusu alınmıştı. Başvuruların sona ermesinden sonra sonuçlar beklenmeye başladı. GSB tarafından az önce yapılan açıklamada 1071 gençlik çalışanı alımı başvuru sonuçlarının açıklandığına yer verildi. Başvuru sonuçları duyurusu şu şekilde:

"Bakanlığımız taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Gençlik Çalışanı pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden onaylanmıştır.

Başvuruları onaylanan ve 2023 Yılı Gençlik Çalışanı Alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınavları 12 – 16 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihleri ve yerleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altından ilan edilmiş ayrıca başvuru sırasında beyan etmiş oldukları e-posta adreslerine [email protected] adresi üzerinden sınav tarihi ve yerlerine ilişkin bilgiler içeren mail gönderilmiştir.

Adaylar, kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihi ve saatinde aşağıda belirtilen adreste sözlü sınava katılabilecektir. Belirlenen tarihte sözlü sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir. Mücbir sebepler ile belirlenen tarih ve saatte sözlü sınava katılamayacak adayların, mücbir sebeplerini kanıtlar nitelikte belge (sağlık raporu, resmi yazı vb.) ile birlikte durumlarını anlatır ad-soyad, iletişim bilgilerinin bulunduğu ıslak imzalı dilekçelerini en geç kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihine kadar [email protected] mail adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

İlgililere ilanen duyurulur"

KPSS TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

KPSS taban puanları ise şu şekilde açıklandı:

SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Sonuçlarınızı Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Biri cvp verir mi.. Ne alımı vardı?.. Kpss 60 lerde gitmiş millet brawo
Ziyaretçi 3 Ay Önce
çok güzel