Gram Altını Olanlar Dikkat! Gram Altın İçin 1200 TL Açıklaması Geldi

Gram Altını Olanlar Dikkat! Gram Altın İçin 1200 TL Açıklaması Geldi

Elinde gram altını olanlar dikkat! Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş'ten gram altın yorumu geldi.

Altın 18 Tem 2022 17:07 0
Gram Altını Olanlar Dikkat! Gram Altın İçin 1200 TL Açıklaması Geldi

Elinde gram altını olanlar dikkat! Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş'ten gram altın yorumu geldi.

Düğün sezonunun açılması ile birlikte hediye etme amaçlı veya yatırım için altın alacaklara peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor. Son uyarı ise altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten geldi. İşte İslam Memiş'ten kritik uyarılar...

“Altının ons fiyatında teknik olarak kısa vade için 1720-1770 dolar aralığını takip etmeye devam ediyorum. Bu iki seviye oldukça kritik ve önemli. 1720 destek seviyesi aşağıya doğru kırılırsa 1680 dolar seviyesi gündeme gelebilir. Tabii ki bu kadar sert düşüşlerden sonra bir tepki alımı yaşanması gerekiyor. Bu da ons altını kısa vade için 1770 direnç seviyesi olarak karşımıza çıkarmaya devam ediyor. Yani kısa vade için 1 aylık süreçte 1720-1770 dolar aralığı oldukça önemli.”

DÜŞÜŞLER KALICI OLMAYACAK

“Özellikle ABD’de enflasyon beklentisinin üzerinde açıklanması FED’in şahin tondaki söylemlerinin devam etmesi anlamına gelir ve bu da 75 puanlık faiz artırımını kesinleştirir. Bu da ons altının yeniden 1700 dolar seviyesinin altına sarkmasını mümkün kılabilir diye tahmin ediyorum. Ancak orta ve uzun vadeye baktığımız zaman hem ons altın hem de gram altında düşüşlerin kalıcı olacağını öngörmüyorum. Geri sarkmalar, baskılanma orta ve uzun vadede yerine yeniden yükselişlere bırakabilir. Elinde dolar olan yatırımcı ons bazında ya da gram bazında bu düşüşleri fırsata çevirebilir diye düşünüyorum. Her ne kadar ons altında bir baskılanma olsa da içeride dolar TL kuru güçlü durduğundan dolayı gram altın TL fiyatında yükselişin devam ettiğini gözlemliyoruz.”

YIL SONUNDA DA 1450 TL OLACAK

“Gram altın TL fiyatında 950 – 1000 lira aralığını takip etmeye devam ediyorum. Büyük ihtimalle 950 lira seviyesinin altı ekranlarda görülecek olsa da makas aralığından dolayı 950 lira seviyesinin altında alım yapma ihtimali her geçen gün azalmaya devam ediyor. Dolar endeksi 108 dolar seviyesine çıktı, euro dolar paritesi 1 seviyesine kadar indi, içeride doların baskılandığını gözlemliyoruz. 17.40 lira seviyesinin altına baskılanmalar devam ediyoruz, hal böyle olunca da gram altın TL fiyatı dengelenme çabasında ama kişisel kanaatim gram altın fiyatının 950 lira seviyesinin altına düşüş ihtimalini çok zayıf gördüğümü söyleyebilirim. 950 lira 1000 lira aralığı kademeli alım olarak değerlendirilebilir. Biraz daha orta vadeye baktığımızda 1200 lira yıl sonunda 1450 lira seviyesine dair beklentimde bir değişiklik yok.”

DOLAR ALTINDA GÜNCEL FİYATLAR

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru 17 lira 48 kuruş seviyesinden, gram altın ise 965 lira seviyesinden işlem görüyor. 

Not: Bu haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi, yatırım danışmanları ve aracı kurumlar tarafından verilen bir hizmettir. Finans7.com yatırım tavsiyesi vermez.

Finans7.com  |Ankara 

Yorumlar (0)

Seç