Gram altında rekor geliyor: Uzman isim yükseliş için tarih verdi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gram altında rekor geliyor: Uzman isim yükseliş için tarih verdi

Altın fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada gram altının rekor kıracağı tarihe yer verildi.

Altın 26 Ocak 2024 0
Gram altında rekor geliyor: Uzman isim yükseliş için tarih verdi

Son dakika: Gram altında rekor geliyor.

Son dönemlerde dalgalı seyir izleyen altın fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada altın fiyatlarının yükseleceği tarihe yer verildi. İşte gram altın ve altın fiyatlarının yükseleceği tarih.

Para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş Youtube kanalında altındaki son durum ve tahminlerini paylaştı. Memiş'in açıklamalarından başlıklar şu şekilde;

"Ons altın 2035 dolar seviyesinde. Fed'e kadar 2000 dolar destek seviyesi, yukarıda 2070 direnç seviyesi var. Bu bant aralığında takip etmeye devam ediyoruz.

Gram altın tarafında yine yüksek bir rakam var karşımızda. 2060 / 2070 lira aralığında dalgalanan bir gram altın var. Burada da 2040- 2070 aralığını takip etmeyi sürdüreceğiz.

Ons altında her ne kadar baskılanma sürse de dolar kurunun güçlü duruşu gram altın düşüşlerinin daha cılız kalmasına neden oluyor.

Ons altında gördüğünüz düşüşleri gram altın tarafında beklemeyin. Kısa vadeli bir baskılanma süredi Fed'e kadar devam edecektir ama Fed'in faiz kararından sonra yine 2090 lira seviyesini yukarı yönlü kıran bir gram altın karşımızda olacak.

Bu yıl boyunca her ay yeni bir rekor tazeleyen bir gram altınla yolumuza devam edeceğiz."

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN?

ABD Merkez bankası (FED) ocak ayı faiz kararı toplantı takvimi belli oldu.

Buna göre; FED faiz kararı toplantısı 31 Ocak 2024 tarihinde yapılacak ve akşam saat 22.00'da kritik faiz kararı açıklanacak.

Finans7.com  | Ankara

Sorumluluk reddi beyanı,: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç