Gram Altın Yeniden Rekora Gidiyor! 27 Şubat Altın Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gram Altın Yeniden Rekora Gidiyor! 27 Şubat Altın Fiyatları

Altın fiyatları yeni haftanın ikinci işlem gününde de yükselmeye devam ediyor! İşte 27 Şubat güncel altın fiyatları ve detaylar...

Altın 27 Şubat 2024 0
Gram Altın Yeniden Rekora Gidiyor! 27 Şubat Altın Fiyatları

Gram altın, güne yükselişle başlamasının ardından 2 bin 36 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 3 bin 410 liradan, Cumhuriyet altını ise 13 bin 880 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı da 2 bin 32 dolar seviyesinde seyrediyor.

Altın fiyatları güçlü yükselişe geçti. İsrail-Hamas arasındaki savaşın  etkisiyle altın fiyatları primli seyretmeye devam ediyor.

Dün altının gramı, günü 2 bin 32 liradan tamamlaması sonrasında bugün saat 16.40 itibariyle 2 bin 36 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3 bin 410 liradan, Cumhuriyet altını 13 bin 880 liradan satılıyor.

ABD'DE AÇIKLANACAK VERİLER BEKLENİYOR

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) ne zaman faiz indirimine başlayacağına yönelik belirsizliklerin devam etmesinin varlık fiyatlamalarını zorlaştırdığını ifade ederek hafta boyunca ülkede açıklanacak makroekonomik verilerin altın fiyatlarında oynaklığı artırabileceğini söyledi.

ABD'de yarın açıklanacak büyüme verileri öncesinde yatırımcıların temkinli davrandığını aktaran analistler, Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağına yerleştiğini dile getirdi.

Kuyumcu esnafından dikkat çeken altın fiyatları tahmini: Gram altının yönü  neresi?

Para piyasalarında, Fed'in martta politika faizini sabit tutacağına kesin gözüyle bakılırken, bankanın ilk faiz indirimine gitme ihtimali mayısta yüzde 16 ve haziranda yüzde 60 ile fiyatlanıyor.

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de dayanıklı mal siparişleri ile konut fiyat endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 40 ve 2 bin 60 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 20 ve 2 bin 10 dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç