Goldman Sachs, Fed faiz beklentisini açıkladı: Faiz kararı ne zaman?

Goldman Sachs, Fed faiz beklentisini açıkladı: Faiz kararı ne zaman?

Goldman Sachs tarafından yapılan son dakika açıklamasında Fed faiz kararı beklentisine yer verildi. Peki Fed faiz kararı ne zaman?

Ekonomi 18 Eylül 2023 11:29 0
Goldman Sachs, Fed faiz beklentisini açıkladı: Faiz kararı ne zaman?

Goldman Sachs ekonomistleri, Fed öngörüsünü açıkladı.

Goldman Sachs tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Fed'in gelecek ay sonunda alacağı faiz kararını değerlendirdi. Goldman analistlerine baktığımızda Fed'in faiz artırımının pek olası olmadığı bildirildi.

ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs'ın stratejistleri tarafından yayınlanan rapora baktığımızda Kasım ayında istihdamda yeniden dengeleme olduğuna yer verilerek, "Kasım ayında, işgücü piyasasının yeniden dengelenmesinin, enflasyonla ilgili daha iyi haberlerin ve muhtemelen yaklaşan dördüncü çeyrek büyüme verisinin Federal Açık Piyasa Komitesi katılımcıları bu yıl son bir artıştan vazgeçilebileceğine ikna edeceğini düşünüyoruz" değerlendirmesine yer verildi.

Açıklamanın devamında analistler bir ama koydı ve politika yapıcıların faiz oranı tahminlerini yansıtan ve Çarşamba günü güncellenecek olan Fed'in nokta grafiğinin, 10-9'luk dar bir çoğunluğun, sadece şimdilik esnekliği korumak için bile olsa, hala bir artırımı daha kaleme aldığını göstermesini beklediklerini de kaleme aldı.

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN?

Fed 31 Ekim tarihinde ilk toplantısını, 1 Kasım tarihinde ise 2. toplantısını yapacak. 2. toplantıdan sonra faiz kararı açıklanacak. Faiz kararının saat 21.00'da açıklanması bekleniyor.

FAİZ SONRASI GELECEK AÇIKLAMA ALTIN, BORSA, DOLAR VE KRİPTO PARALARDA YENİ YÖNÜ BELİRLEYECEK

Faiz kararından yaklaşık yarım saat sonra Fed Başkanı Powell kameralar karşısına geçecek ve açıklama yapacak. Şahin açıklama gelmesi durumunda dolarda güçlenme, diğerlerinde düşüş, güvercin açıklama gelmesi durumunda ise dolarda zayıflama ve altın, borsa ile Bitcoin'de yükseliş beklenir.

Finans7.com | Ankara - Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç