Gökhan Zan TİP'ten Hatay adayı oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gökhan Zan TİP'ten Hatay adayı oldu

Son dakika: TİP’in 2024 Yerel Seçimleri’nde yarışacak Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan oldu.

Haberler 12 Şubat 2024 0
Gökhan Zan TİP'ten Hatay adayı oldu

Son dakika: TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan oldu.

Türkiye İşçi Partisi, 2024 Yerel Seçimleri’nde yarışacak Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının Gökhan Zan olduğunu açıkladı.

İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Gökhan Zan şunları söyledi:

Hatay manevi duyguların yaşandığı, ecdadın hasta yatağında kurtardığı en değerli emanet olması nedeniyle bambaşka bir yerdedir bizim için.

Biz 6 Şubat’ta 04.17’yi gösterdiğinde saatler maalesef kimimiz öldük, kimimiz yetim kaldık, kimimiz eksik kaldık. Ama o gün ilk üç gün yanımızda kimse yoktu. Kim vardı biliyor musunuz? Millet vardı, halk vardı? Milletin dayanışması vardı. Onların elini gördük, kokusunu duyduk. Bu bizim için çok kıymetliydi.

Bilindiği üzere deprem değil ihmal öldürüyor. Alınmayan önlemler, nereye harcandığını bilmediğimiz deprem vergileri ve imar afları nedeniyle bu acıları yaşadık. Bugün aramızda olmayan on binlerce yurttaşımızla, güzel memleketimiz Hatay’da hayatımızı sürdürüyor olabilirdik. Biz onların gittiği yerde kaldık.

Şimdiye kadar iktidarı konuştuk. İktidardan farkı olmayanları desteklemeye mecbur bırakılmamızı da konuşacağız. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı bu felaketin sorumluları arasındadır. Kendisi bu sorumluluğu kabul edip geri çekilmek yerine partisi tarafından yeniden aday gösterilmiştir. Bu adaylık kentte kendisine oy vermiş Hatay halkına danışılmadan alınmıştır. 6 Şubat gecesi yürüyüşte Hatay gerçek anketi Cumhuriyet Halk Partisi’nin önüne koymuştur. O yüzden bu tabloyu görüp sessiz kalmamız mümkün değildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ sözünü bir kenara atamazdım. Hatay sadece Hatay’ın şahsi meselesi değildir, 85 milyonun şahsi meselesidir ve Hatay’ı emeanet etmiştir 85 milyona. Bir vatandaş olarak kötüyle kötünün iyisi arasında tercihe zorlanmaktan bıktım. Artık değişmek şart.

Adaylığım sadece Lütfü Savaş’a değildir tabii ki. Hatay’ı depremde yalnız bırakan, bu felakette sorumluluğu bulunan iktidara ve muhalefete karşı adayım.

Buradan iki çağrı yapıyorum. İlki Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerine: Deprem suçlarına adı karışmış birini yeniden aday yapmanız kabul edilemez. Yaptırdığınız hiçbir anket depremde hayatını kaybeden 50 binden fazla canımızın, insanımızın olduğu sonucunu değiştirmez. Yapmayın.

İkinci çağrım ise sayın Lütfü Savaş’adır. Çekilin ve Hatay İttifakı’nın etrafında birleşelim. Lütfen bu çağrımızı da duyun.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç