Gizem Yıldırım: 'Kadına şiddeti de, cinayeti de durduracağız'

Gizem Yıldırım: 'Kadına şiddeti de, cinayeti de durduracağız'

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av. Gizem Yıldırım yaptığı son dakika açıklamasında kadın cinayetlerine ve kadına şiddete tepki gösterdi.

Haberler 3 Ağu 2022 16:06 0
Gizem Yıldırım: 'Kadına şiddeti de, cinayeti de durduracağız'

Av. Kadın Gizem Yıldırım: Kadına şiddeti de cinayeti de durduracağız.

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av. Gizem Yıldırım bir son dakika açıklaması yaptı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Temmuz ayı kadın cinayetleri verilerinin açıklanmasının ardından Yıldırım dikkat çeken ifadeler kullandı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) tarafından yayımlanan rapora baktığımızda Temmuz ayında erkekler tarafından 24 kadın cinayetinin işlendiği, 20 kadının ise şüpheli şekilde hayatını kaybettiği görüldü. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yıldırım, İstanbul Sözleşmesinin önemine değindi ve "Kadın cinayetleriyle ilgili somut veriler sunan KCDP istatikleri açıkladı. Temmuz ayında erkekler tarafından 24 kadın cinayeti işlendi, 20 kadın da şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Rapora göre, temmuz ayında öldürülen 24 kadından 13’ü boşanmak istediği için hayattan koparıldı. 14 kadın evli olduğu erkek tarafından öldürüldü. 12 kadın evinde öldürüldü. 15 kadın ateşli silah ile öldürüldü. Biz artık her ay onlarca kadının şiddet görmesini, katledilmesini kabullenemiyoruz. Her yıl yüzlerce kadının eşi, babası, kardeşi, kuzeni, sevgilisi, arkadaşı tarafından öldürülmesini kabullenemiyoruz. Her zaman haykırdık yine haykırıyoruz. İstanbul Sözleşmesi bizlerin can simididir. İktidar bu can simidini yok etme peşinde ama biz yılmayacağız. Kadına şiddeti de, cinayeti de durduracağız" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberlerinden, güncem, finans haberlerinden haberdar olmak için finans7.com'u takipte kalın, mobil uygulamamızı indirin.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç