GİB 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

GİB 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında 50 memur alımı yapılacağına yer verildi. İşte 2024 yılı devlet gelir uzman yardımcılığı başvuru bilgileri.

GİB 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi

Son dakika: GİB 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Gelir İdaresi'nden yapılan açıklamada devlet gelir uzman yardımcısı kadrosunda çalıştırmak üzere 50 kamu personel alımı yapılacağına yer verildi.

Vergi dairelerine yapılacak kamu personeli alımında başvurular 2024 yılında başlayacak. Gelir uzman yardımcılığı sınavı başvurusu nasıl yapılacak? İşte başvuru tarihi ve başvuru tarihi.

BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
- Sınava, T.C. uyruklu olup (Bulgaristan’dan göç dâhil) sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğanlar) olanlar başvurabilecektir.
- 1. Grup için; en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
- 2. Grup için; en az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, enformasyon sistemleri mühendisliği, yapay zekâ ve veri mühendisliği, yazılım mühendisliği lisans bölümleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
- ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden 1. Grup (İİBF - Hukuk) için KPSSP48 türünden, 2. Grup (Mühendislik) için KPSSP3 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
- Süresi içinde ve usule uygun şekilde başvuru yapmış olmak.

BAŞVURU

Sınava ön başvurular 7-13 Mart 2024 tarihleri arasında, nihai başvurular ise 22-28 Mart 2024 tarihleri arasında alınacaktır. 22-28 Mart 2024 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvurusunu yapamayan adaylar için Geç Başvuru Günü 3 Nisan 2024 tarihi olacaktır.

Başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin;

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç