Gençlere vergisiz telefon başvurusu başlıyor: ÖTV'siz telefon fiyatları ne kadar, işte hesaplaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gençlere vergisiz telefon başvurusu başlıyor: ÖTV'siz telefon fiyatları ne kadar, işte hesaplaması

GENÇLERE VERGİSİZ TELEFON VE TABLET İÇİN SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ. AÇIKLAMADA VERGİSİZ FİYATLARIN NASIL HESAPLANDIĞINA YER VERİLDİ.

Finans Magazin 8 Ağu 2023 23:51 2
Gençlere vergisiz telefon başvurusu başlıyor: ÖTV'siz telefon fiyatları ne kadar, işte hesaplaması

Gençlere vergisiz telefonun nasıl olacağını açıkladı: İşte telefonun vergisiz fiyatını hesaplama yöntemi.

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl yaptığı son dakika açıklamasında gençlere vergisiz telefon konusuna değindi. Bingöl yaptığı son açıklamada gençlere vergisiz telefonun nasıl hesaplanması gerektiğini söyledi.

GENÇLERE VERGİSİZ TELEFONDA SON DURUM NEDİR?

Geçen gün bir porgrama katılan Gençlik ve Spor Bakanı Psman Aşkın Bak, gençlerden gelen vergisiz telefon ve bilgisayar ne zaman hayata geçecek? sorusuna cevap verdi. Bakan Bak açıklamasında, ilk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler için ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışmanın devam ettiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın zamanda bilgilendirme yapacağını aktardı.

Bu açıklamadan sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir açıklama yaptı. Dün kabine sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim beyannamemizde gençlerimize verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Bunları adım adım hayata geçireceğiz. Kabinede uzun uzadıya görüştük. Cumhurbaşkanı yardımcımız hükümetimiz için bir yol haritası ollarak Orta Vadeli program sundu. İş dünyası sendikalar, odalar ve sivil toplum temsilcilerimizle hazırlanıyor. Eylül ayında açıklanacak orta vadeli programın 85 milyonun tamamına rehberlik edeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı ve gençlere verilen sözlerin kısa zamanda hayata geçeceğini söyledi.

OZAN BİNGÖL, VERGİSİZ TELEFONUN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ AÇIKLADI: İŞTE VERGİSİZ TELEFON HESAPLAMA

Ozan Bingöl yaptığı açıklamada vergisiz fiyatı 15 bin lira olan telefonun vergilerle birlikte kaç TL'ye denk geldiğini duyurdu. Hesaplamaya göre alınan vergiler ve diğer detaylar şu şekilde:

"Bugün vergisiz fiyatı 15.000 TL olan bir cep telefonu;
-%1 Kültür Bakanlığı Payı
-%12 TRT Bandrol Ücreti
-%50 ÖTV
-%20 KDV olmak üzere 30.542 TL’ye satılmaktadır.
Gençlere verilen “vergisiz telefon” sözüne yukarıdaki bütün unsurlar dahildir. Sakın ola gençlere yanlış yapılmaya"

Buna göre baktığımızda satış fiyatı 30 bin 542 TL olan bir telefonun vergisiz fiyatının 15 bin lira olduğu görülüyor. Diğer telefonlarda da yukarıda verilen oranlara göre hesaplama yaparak vergisiz fiyatlara ulaşabilirsiniz. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

VERGİSİZ TELEFON VE BİLGİSAYAR NE ZAMAN?

Vergisiz telefon ve bilgisayarın Eylül ayında açıklanması ve Ekim ayından itibaren satışların başlaması bekleniyor. Satışlar başladığında bildirimle haberdar olmak için finans7 mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Çıkart telefonu dedikleri kadar var. Ben olsam bu vergilerle cep telefonu almam.
Ziyaretçi 10 Ay Önce
gençlere daha ne kadar yanlış yapabilirsiniz acaba gençlik kaldı mı sizce