Gençlere iyi haber: 55 bin kişiye iş imkanı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gençlere iyi haber: 55 bin kişiye iş imkanı

Son dakika haberi: 55 bin gence iş kapısı açılıyor. Söz konusu program için protokole imzalar atıldı.

İş İlanları 3 Mayıs 2023 23:28 0
Gençlere iyi haber: 55 bin kişiye iş imkanı

Son dakika haberi: 55 bin gence iş kapısı açılıyor.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı ile Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı ve söz konusu protokol ile 55 bin kişiye iş kapısının açılacağı bildirildi. Söz konusu protokol ile Çalışan ve Üreten Gençler Programının uygulamaya konulduğuna yer verildi.

Söz konusu programın tanıtımı ve faaliyetlere başlayan tesislerin açılması nedeniyle Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katıldı. İki Bakan bölgeye TOGG ile geldi.

Söz konusu törene katılan diğer isimler ise şu şekilde: Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Alpay Özalan, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt da katıldı.

Muşlu tekstil işçileri Ceyhan Yaman ile Yunus Özdemir ile Şanlıurfa Suruçlu ayakkabı fabrikası işçisi Mine Bayram sahneye çıkarak deneyimlerini anlattı.

Muşlu Ceyhan Yaman 33 yaşında 2 çocuk annesi olduğunu ifade ederek “Uzun süre iş aradım ama bulamadım. Bu program tanışıp işe başladım. Özgüvenim arttı. Şükürler olsun çocuklarımın eğitimine katkı sağlayabiliyorum.” dedi.
Muşlu Yunus Özdemir de 26 yaşında lise mezunu olduğunu anlatarak “Çok uğraş verdim, iş bulamadım. Bu işe girdim, daha önce kendimi eksik hissediyordum. Kendimi geliştirmek için motivasyonum vardı ama pek mümkün olmuyordu. Şimdi artık oldu.” diye konuştu.

55 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI

Söz konusu programla birlikte 55 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç