Gençlere Bu Şehirlerde Bedava Tatil Fırsatı: İşte Başvurusu

Gençlere Bu Şehirlerde Bedava Tatil Fırsatı: İşte Başvurusu

Birçok şehirlerde bedava konaklamalı tatil hakkında açıklama geldi. Başvurular başladı.

Yaşam 6 Tem 2022 16:40 2
Gençlere Bu Şehirlerde Bedava Tatil Fırsatı: İşte Başvurusu

Bu illerde tatil yapacak gençlere bedava konaklama.

Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından bir açıklama yapıldı ve gençlere ücretsiz konaklamalı tatil için hangi illerde yurtların açıldığına yer verildi. 

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada 18 ile 25 yaş arasındaki gençlere ücretsiz konaklama imkanı sunacaklarını söyledi. 15 Temmuz'dan 1 Eylül tarihine kadar bir şehre gitmek isteyenlerin başvuru yapabileceği kampanya ile ilgili KYK sayfasında detaylara yer verildi. 

Cumhurbaşkanı konu ile ilgili yaptığı açıklamada "81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında 18 ve 25 yaş arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamasına açık olacakt. Rezervasyonla bu yurtlardaki konaklama imkanlarından faydalanacak gençlerimizin ülkemizi rahatça gezmelerine, tanımalarına, yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan sağlayacak, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmalarını hedefliyoruz" diyerek gençleri sevindiren haberi verdi.

YURT ÖĞRENCİSİ OLMAYANLAR DA BAŞVURU YAPABİLECEK

Yurtlarda kalmak isteyen, ücretsiz konaklamadan faydalanmak isteyen ve öğrenci olmayanlar da başvuru yapabilecek.

YURTLARIN OLDUĞU İLLER

Listenin PDF hali için TIKLAYIN

BAŞVURULAR BAŞLADI

KYK yurtlarında konaklayacak gençler için başvurular alınmaya başladı. Başvuru ile ilgili "Sınav, staj, Cumhurbaşkanlığı staj programı vb. eğitim faaliyetleri sebebiyle yurtta barınmak isteyen öğrenciler için yurtlar yaz ayları boyunca gençlerin hizmetinde olacak. Nöbetçi yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin ilgili belgeyle (sınav, staj belgesi vb.) il müdürlüklerine veya nöbetçi yurtlara başvurması gerekiyor." denildi.

Siz hangi şehir için başvuru yapmak istiyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 28 Gün Önce
Bende tatile gitmek istiyorum Bodrum'a nerden başvuru yapacağımı bilmiyorum bilenvarsa yazasin
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Bende tatile gitmek istiyorum