Gelir İdaresi 1271 memur alımı başvurusu 15 Nisan'da başlıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gelir İdaresi 1271 memur alımı başvurusu 15 Nisan'da başlıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı 1271 personel alımı başvuru duyurusu geldi ve başvuruların 15 Nisan'da başlayacağına yer verildi.

Kamu 17 Mart 2024 0
Gelir İdaresi 1271 memur alımı başvurusu 15 Nisan'da başlıyor

1271 gelir uzman yardımcısı alımı başvurusu 15 Nisan'da başlıyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında Türkiye genelinde istihdam etmek üzere gelir uzman yardımcııs alımı yapılacağına yer verildi. 81 şehre yapılacak gelir uzman yardımcısı alımına baktığımızda başvuruların 15 Nisan tarihinde başlayacağına yer verildi.

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

"Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir" ifadeleri ile yayınlanan son dakika açıklamasında başvuur yapacak adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olması gerektiğine yer verildi.

Adayların 2022 ya da 2023 yıllarında yapılan KPSS A P48 puan türünden 65 üzerinde puan alması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylarda 35 yaş şartı vardır. ADAYLARIN GÖREVİNİ YAPMASINA ENGEL BİR SAĞLIK SORUNU OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular 15 ile 25 Nisan 2024 tarihleri arasında " http://sinav.gib.gov.tr" adresi üzerinden alınacak. Başvuru kılavuzuna gitmek için lütfen TIKLAYIN

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç