Gazi Konut kura çekilişi ne zaman? Başvuru sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gazi Konut kura çekilişi ne zaman? Başvuru sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak 2023

Gazi Konut, konut kura çekimi ne zaman yapılacak? Evleri kazananların isimleri ne zaman açıklanacak? Konut kuraları ne zaman? İşte kuraya ilişkin son bilgiler.

Emlak 17 Ağu 2023 17:14 1
Gazi Konut kura çekilişi ne zaman? Başvuru sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak 2023

Gazikonut kura çekilişi ne zaman?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermekte olan Gazi Konut'un son konut başvurusunun üzerinden bir süre gçeti ancak hala çekiliş yapılmadı. Çekiişin yapılmaması sonrası vatandaşlar, kura çekiminin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

İTİBAR ETMEYİN

Gazi Konut tarafından yapılan açıklamada konut başvuru ücret iadeleri yapılıyor gibi mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini bildirerek, "Web sitemizden yapılan duyurular ve şirketimiz tarafından gönderilen bilgi mesajları dışındakilere itibar etmeyiniz. (Başvuru bedelleriniz hesabınıza yatırılmıştır, Banka şubelerimizden başvuru bedeli iadelerinizi alabilirsiniz vs.) gibi dolandırıcılık şebekelerinin gönderdikleri mesajlar veya aramalara karşı dikkatlı olunuz" dedi.

HANGİ PROJELER VAR?

Gazi Konut tarafından yapılan açıklamada projelere şu şekilde yer verildi:

Güneyşehir Projesi 2. ETAP
Gazikonut İnşaat Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. tarafından 14.000 Konut Projesi Kapsamında üretilecek olan 998 adet konut satışa sunulacaktır.

Güneyşehir Projesi 1. ETAP
Gazi Konut İnşaat Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.tarafından üretilecek Konut Projeleri Kapsamında olan 476 adet konut satışa sunulacaktır.

Kuzeyşehir Projesi 1. ETAP
Gazi Konut İnşaat Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.tarafından üretilecek Konut Projeleri Kapsamında olan 363 adet konut satışa sunulacaktır.

KURA DUYURUSU

Kuralar ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kura ve sözleşme tarihleri Gazi Konut A.Ş. tarafından İlan yoluyla duyurulacaktır.

Konut Alıcı Adaylarışirketimiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Detaylı satış fiyat ve koşulları Gazi Konut A.Ş. satış ofisi ve web sayfası(www.gazikonut.com) aracılığıyla duyurulacaktır.

1) Kuranın Çekileceği yer ve saati İdarenin web sayfasında (www.gazikonut.com) duyurulacaktır.

2) Konut satın almak iÇin başvuruda bulunanların kendileri veya eşleri üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının veya dükkanının bulunmaması şartları aranacaktır.

3) Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 20 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

4) Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki Çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

5) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen hak sahipleri; sözleşme imzalama tarihleri arasında peşinat bedelinden başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarın tamamı peşin veya Gazi Konut A.Ş.’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından banka kredilendirme yöntemiyle maksimum 120 ay süreli kişiye özel taksit ve kredilendirme seÇenekleri ile banka kredi faizi kullanılan kredi tutarına eklenerek taksitlendirme yapılacaktır. Banka BSMV, dask, sigorta, ekspertiz, noter vb. masraflar ayrıca anlaşmalı bankalar tarafından tahsil edilecek olup, hak sahipleri ile Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

6) Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 2+1 tipi konut için 204 adet, 3+1 konut için 159 adet yedek haksahibibelirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, kura çekiminde belirlenen sıraya göre yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.

7) Başvuru bedellerini Halkbankası A.Ş. Gaziantep Şubesi Gazikonut hesabına yatırılacaktır. Başvuru bedeli yatırılırken banka dekont açıklama kısmına başvuruyu yapan kişinin T.C. nosu, Adı ve Soyadı yazılacaktır.

8) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

9) Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 30 gün içerisinde ödenecek olup, asil hak sahipleri olup ta sözleşme yapılamayanlar ve yedek hak sahiplerinin başvuru bedellerinin iadesi ilan yolu ile bildirilecektir.

10) Konutların teslim süresi, ayrıca ilan yolu ile bildirilecektir.

11) Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

12) Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

13) Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

14) Konut alıcıları sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra devir edebileceklerdir.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kura çekimi tarihi henüz açıklanmadı. Tarihler belli olduğunda haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Faizsiz bir sistemle peşin veya taksitli fiyat üzerinden satılsın. Faiz haram. Faiz sistemi ne ortak olmayın. Vadeli fiyatı siz belirleyin uygun olan budur.