Gazeteci Ali Sirmen Hayatını Kaybetti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Gazeteci Ali Sirmen Hayatını Kaybetti!

Uzun süre Cumhuriyet’te 'Dünyada Bugün' köşesini yazan ve Cumhuriyet Vakfı Üyesi olan Ali Sirmen hayatını kaybetti. Sirmen'in cenaze programına dair bilgi henüz paylaşılmadı. İşte detaylar...

Haberler 17 Mart 2024 0
Gazeteci Ali Sirmen Hayatını Kaybetti!

Gazeteci kimliğinin yanı sıra hukukçu ve sinema-dizi oyuncusu da olan Ali Sirmen, 84 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Türk sanat müziği bestekarı ve keman sanatçısı Sadi Işılay'ın torunu olan Ali Sirmen, bir süredir İstanbul'da bir hastanede tedavi görüyordu.

Sirmen'in cenaze programına dair bilgi henüz paylaşılmadı.

ALİ SİRMEN KİMDİR?

Sirmen, köşe yazarlığına 1966 yılında Akşam gazetesinde başladı. Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. Sirmen, son olarak gazetemizde yazılarını kaleme alıyordu. Sirmen, 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı.

İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biriydi. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

Mine Sirmen ile evliliğinden Devrim (d. 1966) adında bir oğlu vardı. 25 Mart 2020 tarihinde COVID-19 teşhisi konularak tedavi altına alındı. 4 Nisan 2020 tarihinde Koronavirüs’ü yendi

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç