FTX'in İflasının Asıl Nedenini Açıklayan Amerika'dan Kriptocuları Üzen Tek Cümlelik Açıklama

FTX'in İflasının Asıl Nedenini Açıklayan Amerika'dan Kriptocuları Üzen Tek Cümlelik Açıklama

FTX'in iflas etmesinin altındaki asıl nedeni açıklayan ABD Hazine Bakanı Yellen, kripto paralar hakkında flaş ifadeler kullandı.

Kripto Paralar 15 Kasım 2022 15:59 0
FTX'in İflasının Asıl Nedenini Açıklayan Amerika'dan Kriptocuları Üzen Tek Cümlelik Açıklama

ABD'den kripto para yatırımcılarını üzecek açıklama.

ABD Hazine Bakanı Yellen bir son dakika açıklamasında bulundu. Gelecek sene enflasyonun düşeceğini, ancak küresel çapta görünümün belirsizliğini koruyacağını söyledi. Birçok ülkede yüksek enerji ve yüksek gıda fiyatları ile birlikte yüksek enflasyon olduğunu, ülkelerin bunlarla savaştığını söyleyen Yellen "Bizim de bu konularda sıkıntılarımız var ancak ekonomimiz güçlü ve dirençli. Güçlü şekilde istihdam yaratmaya devam ediyoruz. İşsizlik oranı 50 yılın en düşük seviyelerinde" ifadelerini kullandı.

Enflasyonun zamanla gerilemeye başlayacağını söyleyerek açıklamasını süsrdüren Yellen, kripto paralar hakkında da bir değerlendirmede bulundu

Kripto para dünyasının en büyük kripto para alım satım platformlarından biri olan FTX'in iflas etmesinden sonra kripto para piyasalarında yaşanan şok dalgalarını değerlendiren Yellen, bu yatırım aracının yeterli denetim altında olmadığını , bunlara yatırım yapmanın oldukça riskli olduğunu söyledi.

Kripto para alımı satımı platformu FTX'in iflasından sonra kripto para piyasasının daha fazla regülasyona tabi olması gerektiğini söyledi ve bu konuda çalışmalar yapılması çağrısında bulundu. Yellen yaptığı açıklamada, "Bu, yatırımcıların ve tüketicilerin çok dikkatli olması gereken bir alan. Yatırımcı ve tüketicileri korumak için finans piyasalarımızın çoğunda güçlü koruyucu yasalar mevcut. Ancak kripto alanında regülasyonlar yetersiz" dedi.

BU TEK CÜMLE, KRİPTO PARA YATIRIMCILARINI TEDİRGİN ETTİ

Ftx'in iflas etmesindeki en büyük nedenlerin denetim ve regülasyon eksikliği olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Yellen, kripto paralar için "aşırı riskli, hatta bazı yönlerden de tehlikeli varlıklar" ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;