Flaş: Uçak Bileti Almak İsteyenlere Kötü Haber: Fiyatlara Zam Geliyor

Flaş: Uçak Bileti Almak İsteyenlere Kötü Haber: Fiyatlara Zam Geliyor

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Nane yaptığı son dakika açıklamasında uçak bileti fiyatlarına zam gelmesini istedi.

Finans Magazin 10 Kasım 2022 22:53 0
Flaş: Uçak Bileti Almak İsteyenlere Kötü Haber: Fiyatlara Zam Geliyor

Uçak biletlerine zam yolda.

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane'den son dakika açıklaması geldi. Nane yaptığı açıklamada Türkiye'de ve dünya genelinde havacılık sektöründeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Bloomberg Haber Televizyonu'na konuk olan ve burada önemli açıklamalarda bulunan Nane, IATA'nın gelecek altı ayda yapılacak toplantılarından 1 bölgesel ve 2 global toplantısının Türkiye'de olacağını söyledi. Türk havacılığının çıkarı için gereken lobi faaliyetlerini de gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Avrupa genelinde işten çıakarılan havayolu şirketi çalışanları hakkında değerlendirmelerde bulunan Nane, personellerin işten çıkarılmaları ile ilgili, “Avrupa ciddi bir hata yaptı, kısa vadeli gelir için çalışan çıkarttı. Personel çıkartmadan pandemi sürecini atlattık, bu yaz bunun faydasını gördük. Sektör olarak alınan yanlış kararlardan yolcular etkilendi” değerlendirmelerinde bulundu.

Türkiye'deki havacılık sektörü ve uçak bileti fiyatlarına değinen Nane, şimdi fiyatların ucuz olduğunu söyledi ve zamlanması gerektiğinin altını çizdi. Mehmet Nane konu iel ilgili yaptığı açıklamada, “2023'te şu anki dengeler hariç olumsuzluk olmazsa Türkiye kazançlı çıkabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Uçuş sayısında yaşanan azalmanın tek sebebinin tavan fiyat uygulaması olmadının altını çizen Nane, şimdiki uçuş fiyatlarının çok düşük olduğunu ve daha da arttırılması gerektiğini söyledi.

Bu açıklama sonrası önümüzdeki günlerde uçak biletleri hakkında düzenleme yapılması bekleniyor. Açıklama gelince finans7.com'da olacak. Takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç