Flaş kulis: 'Kemal Kılıçdaroğlu aktif siyasete geri dönecek'

Flaş kulis: 'Kemal Kılıçdaroğlu aktif siyasete geri dönecek'

Son dakika haberi: Kılıçdaroğlu hakkında ortaya atılan son dakika iddiasında, aktif siyasete yeniden döneceği bildirildi.

Siyaset 12 Kasım 2023 0
Flaş kulis: 'Kemal Kılıçdaroğlu aktif siyasete geri dönecek'

Flaş kulis bilgisi: Kılıçdaroğlu siyasete geri dönecek!

Kulislerden bir son dakika haberi geldi. Gelen haberde geçen gün yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı seçimini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun aktif siyasete geri döneceği iddia edildi. Peki Kılıçdaroğlu şimdi ne yapıyor? Şimdi nerede?

ÖZGÜR ÖZEL YENİ GENEL BAŞKAN OLDU

Geçen gün yapılan kurultayda CHP Genel Başkanlığı için iki aday yarıştı. Yarışan adaylardan ilki genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu olurken ikinci isim ise Özgür Özel olmuştu.

İlk turda az fark olması ve yeterli evet sayısına ulaşılmaması nedeniyle 2. tura kalan seçimlerde Özgür Özel, ipi göğüsleyen isim oldu ve CHP Genel Başkanlığına getirildi. Bu gelişme sonrası Kılıçdaroğlu'nun ne yapacağı merak ediliyordu.

NEDEN 2. TURDA ÇEKİLMEDİĞİNİ AÇIKLADI

İlk tur oylamadan sonra Özgür Özel'in gerisinde kalan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçimlerden Özel lehine çekilmesi bekleniyordu. Ancak bu beklentiler karşılıksız kalmış ve son dakikada alınan karar ile Kılıçdaroğlu 2. turda da oylamaya katılacağını söylemişti. Kılıçdaroğlu, Sözcü'ye yaptığı açıklamada normal şartlarda çekileceğini, ancak diğer tarafa yakın olan bir hesaptan paylaşılan bir paylaşımın ağrına gittiğini, bu nedenle çekilmediğini söyledi.

FLAŞ İDDİA: SİYASETE DÖNECEK

Kulislerin oırtaya atığı iddialara göre Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da bir ofis kurmaya başladığı ve aktif siyasete dönüş hazırlığında olduğu iddia edildi. Bu konuda henüz iddiaları doğrulayan ya da yalanlayan bir açıklama gelmedi. Açıklama geldğinde aktaracağız. Takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;