Flaş: Gram altın 60 TL birden yükseldi: İşte nedeni ve tahminler

Flaş: Gram altın 60 TL birden yükseldi: İşte nedeni ve tahminler

Son dakika haberi geldi. Amerika'dan gelen haber sonrası gram altın fiyatında sert yükseliş oldu.

Altın 13 Mart 2023 16:32 0
Flaş: Gram altın 60 TL birden yükseldi: İşte nedeni ve tahminler

Son dakika: Gram altın 60 lira birden yükseldi.

Piyasalarda bugün Fed ve ABD'de batan bankalar hareketliliği var. Yaşanan finansal sıkıntılar nedeniyle piyasalarda dün akşamdan bu yana ciddi bir hareketlilik oldu. Özellikle altın fiyatları ile kripto paralarda hızlı şekilde bir yükseliş oldu.

ONS ALTIN FİYATI KRİTİK EŞİĞİ GEÇTİ

Altının ons fiyatında ciddi bir yükseliş oldu. Geçen hafta 1830 dolara kadar gerileyen altının ons fiyatı, Amerika'dan gelen son verilerin ardındna ciddi bir yükselişe geçti. Son verilere göre altının ons fiyatı şu sıralar 1900 doları geçerek 1901 dolara kadar geldi. İşte altının ons fiyatında yaşanan değişimin grafiği:

GRAM ALTIN FİYATINDA SON DURUM: 60 LİRA YÜKSELDİ

Altının ons fiyatında yaşanan sert yükselişe paralel olarak gram altın iel diğer altın türlerinde de ciddi bir yükseliş oldu. Geçen hafta 1100 TL'ye kadar gerileyen gram altın fiyatı kısa sürede 60 lira yükseldi v 1160 TL'ye kadar geldi. İşte gram altın fiyatında yaşanan yükselişin grafiği:

ALTIN/ONS FİYATI NE KADAR OLDU?
1.890,53

ALTIN/GR SPOT FİYATI NE KADAR OLDU? 
1.157,15

CUMHURİYET ALTINI FİYATI NE KADAR OLDU?
7.545

ZİYNET ALTINI FİYATI NE KADAR OLDU?
7.544,62

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?
1.177,09

ÇEYREK ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?
1.891,94

YARIM ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?
3.783,88

ATA ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?
7.952,89

14 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATI NE KADAR OLDU?
777,11

22 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATI NE KADAR OLDU?
1.133,24

GREMSE ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?
19.237,00

ALTIN/ONS TL FİYATI NE KADAR OLDU? 
36.033

NEDEN YÜKSELDİ?

Altın, ABD'nin en büyük bankalarından SVB'nin iflası sonrası piyasanın güvenli araçlara yönelmesiyle Çarşamba gününden itibaren yüzde 3'e varan yükseliş yaşayarak bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD'de yaşanan banka krizi sonrası açıklama yapan Goldman Sachs, Fed'in batan bankalar sonrsı 22 Mart'ta faiz artırımı yapmayacağı beklentilerini paylaştı.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ , DÜŞECEK Mİ?

Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak bir son dakika açıklaması yaptı ve altın tahminini paylaştı. İşte açıklama:

"Amerika bankaları kurtarmayacak dediler. Tamam dedik. Ama Amerika'dan yeni açıklamalar geldi. Yellen önce 250 bin dolara kadar vereceklerini söyledi. Ama akşama doğru sanki Yellen bunu hiç söylememiş gibi akşama doğru daha farklı kararlar aldı. Yeni kararlarla tüm mevduat sahipleri paralarını geri alacaklar dedi. Yellen başka bir şey diyor, saatler sonra başka bir adım atılıyor. Bir de şöyle bir durum. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Fed sıkılaşıyor faiz arttırıyorsun, enflasyonu düşüreceğim diyorsun. Peki sen bu paraları neyle ödeyeceksin. Bu kadar milyarlarca batan paraları nereden bulup karşılayacaksın. En nihayetinde bu parayı üreteceksin. Şimdi ne oldu? Seen bir taraftan sıkılaşıyorsun bir taraftan da bunu yapıyorsun. İflasların devamı gelecek belli öyle görünüyor. Burada Amerika devreye giriyor biz varız diyor. İflasların devamı gelmesin diyor"

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alanbilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;