Flaş: Dolar Tarihinin En Yüksek Seviyesine Kadar Çıktı İşte 1 Dolar Fiyatı

Flaş: Dolar Tarihinin En Yüksek Seviyesine Kadar Çıktı İşte 1 Dolar Fiyatı

Son dakika haberi: Dolar kuru faiz öncesi tarihinin en yüksek seviyesine kadar yükseldi.

Döviz 22 Eylül 2022 11:42 0
Flaş: Dolar Tarihinin En Yüksek Seviyesine Kadar Çıktı İşte 1 Dolar Fiyatı

Son dakika: Dolar tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.

Dolar kuru yükselişe devam ediyor. Fed'in dün gece aldığı faiz kararı ve Merkez Bankası'nın faiz kararı beklentisi ile dolar kurunda yukarı yönlü hareketler devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre dolar kuru az önce tarihinin en yüksek seviyesine kadar yükseldi.

21 ARALIK'TA 18.36 TL OLMUŞTU

21 Aralık 2022 tarihinde Dolar kuru 18.36 TL seviyesine çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine çıkmıştı. Aynı gün Kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kur korumalı mevduat sistmeini kamuoyuna duyurdu. Açıklamadan sonra dolar kuru adeta çakıldı ve 18.36 TL seviyesinden 11 liraya kadar gerilemişti. Daha sonra dolar kuru kademeli şekilde yükselmeye başladı.

BUGÜN REKORU KIRDI

Piyasalardan gelen son dakika bilgilerine göre dolar kuru hızlı şekilde yükselişe geçti ve tarihinin en yüksek seviyesine kadar çıktı. Son verilere göre 1 dolar 18.38 TL 'ye kadar çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine kadar yükseldi. İşte dolar kurundaki son saatlerdeki değişim grafiği:

Euro kuru ise 18.21 TL seviyesinde seyrediyor. Gram altın ise 988 lira seviyesinde.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SAATİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugtün faiz kararını saat 14.00'da kamuoyuna açıklayacak. Faiz kararı açıklanınca haberdar olmak için finans7.com mobil uygulamasını indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç