Flaş: Benzin ve Motorine İndirim Bekleniyor

Flaş: Benzin ve Motorine İndirim Bekleniyor

Akaryakıt fiyatlarına indirim gelmesi bekleniyor. Brent petrol fiyatında düşüş bugün de devam etti.

Emtia 21 Kasım 2022 13:44 0
Flaş: Benzin ve Motorine İndirim Bekleniyor

Brent petrol sert düştü: Benzin ile motorine indirim göründü.

Geçen haftalarda 95 doları geçerek akaryakıt fiyatlarının yükselmesine neden olan brent petrolde düşüş devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre brent petrol varil fiyatının düşüşe geçtiği ve 87 dolara kadar gerilediği görüldü. 

4 KASIM'DAN BERİ 11 DOLAR DÜŞTÜ

Brent petrol varil fiyatı, OPEC+ bakanlar toplantısından çıkan üretim kısıtlama kararından sonra hızlı şekilde yükselmiş ve 98 doları görmüştü. Yaşanan yükselişle birlikte 4 Kasım'da brent petrol varil fiyatı 98 dolara kadar çıkarak Kasım ayının en yüksek seviyesini görmüştü.

BUGÜN 87 DOLARA GERİLEDİ

Piyasaların yeni haftaya başlaması ile birlikte hareketlenen fiyatlara baktığımızda brent petrolde yönün aşağı olduğu görüldü.Son rakamlara göre brent 97 dolar seviyesinde.

DOLAR DEĞİŞMEDİ

Geçen hafta 19.60 TL seviyesinde seyreden dolar kuru , yeni haftanın ilk işlem gününde de değişmedi ve yatay şekilde 19.62 dolar seviyesinde seyrediyor.

AKARYAKITTA İNDİRİM BEKLENİYOR

Brent petrolde yaşanan düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi oldu. Son olarak 18 Kasım'da benzine 75 kuruş indirim gelmişti. 3 Kasım günü ise benzine 1.31 TL , LPG'ye ise 49 kuruş zam gelmişti.

Brent petrol fiyatında yaşanan indirim sonrası benzin ile motorinde indirim beklentisi oluştu. Sektör temsilcilerinden açıklama gelince finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;