Fırsatçılar yine iş başında: Elazığ’da 800 liralık kiralar 4 bin TL’ye çıktı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fırsatçılar yine iş başında: Elazığ’da 800 liralık kiralar 4 bin TL’ye çıktı

Son dakika haberi: Kahramanmaraş merkezli depremin ardından fırsatçılar ortaya çıktı.

Haberler 12 Şubat 2023 23:40 2
Fırsatçılar yine iş başında: Elazığ’da 800 liralık kiralar 4 bin TL’ye çıktı

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından fırsatçılar ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen şiddetli depremlerin ardından güvenirliği nedeni ile depremzedeler özellikle devlet tarafından yapılan TOKİ konutlarını tercih etti. Fakat yine fırsatçılar devreye girdi. İl genelinde kiralar artarken, bu artışların TOKİ binalarında daha fazla olduğu gözlemlendi.

Zamanında deprem yaşayan ve hak sahibi olarak TOKİ’den daire alarak yeniden ev sahibi olan vatandaşlar, 800 liraya veremediği daireyi 4 bin liraya kiraya vermeye başladı. Yapılan insafsızca artışlar vatandaşların büyük tepkisini çekti. Bunun yanı sıra Elazığ Valiliği konuyla ilgili çalışma başlattı.

“Ticaret İl Müdürlüğümüze de Şikayette Bulunabilirler”

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası ilimizde ev kiralarında fahiş fiyat artışı yapıldığı gözlemlenmiştir. Vatandaşlarımızın fahiş fiyat artışı ile ilgili şikayet başvurularını Haksız Fiyat Artışı Şikayet Sistemi (e-Devlet) üzerinden, diğer elektronik başvuru yöntemlerini kullanarak başvurabilirler. Ayrıca Ticaret İl Müdürlüğümüze de şikayette bulunabilirler” denildi.

“Bu Kadar Fırsatçılık ve Zalimlik Olmaz”

Depremden önce ev kiralarının 800 ile bin TL arası olduğunu aktaran vatandaşlardan Tuban Kaya, “Depremden sonra Malatya’dan depremzedeler Elazığ’a geldi. Dolasıyla bir kalabalık oldu. Bir duyduk ki kiraları 4 bin liraya çıkarmışlar. 800 liradan 4 bin liraya çıkması, el insaf. Bu kadar fırsatçılık ve zalimlik olmaz. Allah rızası için valilik el atsın. Gelenler, canını kurtararak geldi. 3-4 bin lira yapması vicdana sığar mı? Çok sayıda TOKİ yapıldı. Ama maalesef 800 lira olan kirayı 4 bin liraya çıkartılar” dedi.

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
Aç gözlü insanlar bir bitmediniz sonumuz gelmiş hâlâ fırsatçılık pesindesiniz yazıklar olsun tukeniyoruz bitiyoruz kimsenin umrunda değil hâlâ para para para gerçekten yazıklar olsun diyecek başka söz yok Allah rızası nedir bilmeyen yaratıklar 😔 yere göğe sıgdıramadıkları evleri birer birer yok oluyor hâlâ mı inanmadınız Allah'a 😔
Ziyaretçi 17 Ay Önce
Başımıza ne geliyorsa bunlar yüzüne geliyor. Hala anlamıyorsunuz gözünüzü toprak doyursun. İşini evladını evini ailesini kaybeden insana bu zulmü yapiyorsunuz ya sizi Allah'a havale ediyorum.