Fenomen Azad Yılmaz Tutuklandı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fenomen Azad Yılmaz Tutuklandı!

Azad Yılmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı küfürlü video neticesiyle göz altına alındı! İşte haberin detayları...

Finans Magazin 30 Ara 2023 0
Fenomen Azad Yılmaz Tutuklandı!

Dün akşam Suudi Arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizinden sonra Araplara yönelik küfürlü video yayınlayan sosyal medya fenomeni Azad Yılmaz, gözaltına alındı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde kriz çıktı. Maça saatler kala Suudi yönetiminin Galatasaray ile Fenerbahçe'ye Atatürk fotoğraflı tişörtü giymesine izin vermeyince takımlar da maça çıkmama kararı alarak ülkeye döndü. Yaşanan krizin ardından küfür içerikli bir video yayınlayan fenomen Azad Yılmaz hakkında işlem başlatılarak gözaltına alındı.

Azad Yılmaz Kimdir? Ne iş yapar, Serveti, Ulusoy varisi, Nasıl zengin oldu?

"BAŞKA HALKLARA HAKARET EDEN VE DEĞERLERİMİZİ AŞAĞILAYANLAR ADALETE TESLİM EDİLECEK"

Fenomenin gözaltına alınmasının ardından X hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu (X) üzerinden yayınlanan küfürlü video nedeniyle A.Y. adlı şahıs "Halkı Kim Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçundan Samsun'da gözaltına alınmıştır. Halkımız arasında nifak tohumları eken, başka halklara hakaret eden, milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir" dedi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç