Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira Oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira Oldu

Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışı sona erdi.Fenerbahçe, eski Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira ile 5 yıl aradan sonra yeniden anlaştıklarını duyurdu.

Spor 3 Tem 2021 01:32 0
Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira Oldu

Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışı sona erdi.Fenerbahçe, eski Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira ile 5 yıl aradan sonra yeniden anlaştıklarını duyurdu.


Eski teknik direktör Emre Belezoğlu ile yolları ayrılan Sarı-Lacivertli takımın yeni teknik direktörü arayışları son buldu.Fenerbahçe 2015-2016 sezonunda takımın başında bulunan eski Teknik Direktörü Portekizli Vitor Pereira ile yeniden anlaştıklarını açıkladı.


Sarı-lacivertli kulüp sosyal medya Twitter'dan 'Vitor Pereira Fenerbahçe’de: 'yarım kalan hikâye mutlu bir sona kavuşacak'' başlığıyla yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


  • Kulübümüz, 2015-2016 sezonunda Futbol A Takımımızı çalıştıran Vitor Pereira ile yeniden anlaştı.
  • Kariyerinde 5’i lig şampiyonluğu olmak üzere toplam 8 kupa olan, son olarak Çin’in Shanghai Port FC (eski adıyla Shanghai SIPG) takımını çalıştıran Portekizli teknik direktör Vitor Pereira; ikinci kez Fenerbahçemizin başına geçti. 
  • 2017-2020 arası görev aldığı Çin Süper Ligi ekibine ilk sezonunda kulüp tarihinin ilk şampiyonluğunu yaşatan Pereira, bu süreçte bir de Çin Süper Kupası kazandı. 'Yarım kalan işimi tamamlamaya geldim'


5 yıl sonra Fenerbahçe’ye döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen 53 yaşındaki çalıştırıcı,“Fenerbahçe’de her zaman tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Ancak istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe’de kupa kazanamadım.Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o zaman yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak.


Başkan Ali Koç’la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın çok benzer olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe’nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi.”


Ocak ayında bir gazeteye verdiğim özel röportajda Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana çok etkileyici bir plan ve programla geldi.


Bu planın bizi başarıya ulaştıracak bir yapılanmanın parçası olduğunu hissediyorum. Bu sebeple çok heyecanlıyım.


Bununla beraber heyecanımı 2 katına çıkaran bir diğer konu, büyük Fenerbahçe camiasının taraftarlarının önüne çıkmak olacak.


Taraftarımızın stadyumda yarattıkları coşkuyu da çok özledim. Umuyorum ki önümüzdeki sezon özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç