Fenerbahçe'nin Yeni Kalecisi Yarın İstanbul'a Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fenerbahçe'nin Yeni Kalecisi Yarın İstanbul'a Geliyor!

Fenerbahçe'nin her konuda anlaşmaya vardığı Livakovic, yarın sözleşme için İstanbul'a geliyor! İşte transferin detayları...

Spor 22 Ağu 2023 16:37 0
Fenerbahçe'nin Yeni Kalecisi Yarın İstanbul'a Geliyor!

Dinamo Zagreb kalecisi Dominik Livakovic yarın sağlık kontrolünden geçip sözleşmeyi imzalamak üzere İstanbul'a gelecek. Öte yandan oyuncunun Fenerbahçe ile yapacağı sözleşmenin şartları da netleşti.

Şampiyonlar Ligi'nden elenen Dinamo Zagreb'de teknik direktör Igor Biscan'ın görevden alınmasının arından yerine Sergej Jakirovic getirildi.

Öte yandan takımın kalecisi Dominik Livakovic'in Fenerbahçe'ye geleceği ve perşembe günü UEFA Avrupa Ligi play-off'unda Sparta Prag ile oynanacak maçta yer almayacağı belirtildi.

Jutarnji'de yer alan habere göre Livakovic çarşamba günü sağlık kontrolleri için İstanbul'a gelecek ve ardından sözleşme imzalayacak.

Haberde Fenerbahçe'nin Livakovic için dinamo Zagreb'e 9 milyon euro + 1 milyon euro'luk bonus karşılığı anlaştığı belirtildi. Böylece Dominik'in sözleşmesinin feshi için gerekli olan 10 milyon euro'ya ulaşılmış olacak.

7 yıldır Dinamo Zagreb formasını giyen Livakovic, dünyanın en iyi kalecileri arasında sayılıyor.

Hırvat kalecinin Fenerbahçe'yle kişisel şartlar konusunda anlaştığı ve yıllık 2 milyon euro maaş alacağ da haberde ayrıca belirtildi. Bu Dinamo'da aldığı paranın yaklaşık 3 katına denk geliyor.

Dinamo Zagreb'in aslında Livakovic'i elinde tutmak istediği ancak Fenerbahçe'nin maaş teklifi karşısında çaresiz kaldığı belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç