FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte faiz beklentisi

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte faiz beklentisi

ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı toplantısı için geri sayım başladı. İşte FED faiz kararının açıklanacağı tarih.

Dünya 15 Eylül 2023 21:07 0
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte faiz beklentisi

FED faiz kararı için geri sayım başladı.

ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı toplantısı için geri sayım başladı. Peki dolar, altın, borsa ve kripto para yatırımcıları tarafından merakla beklediği eylül ayı FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte FED faiz kararı tarihi ve beklentisi.

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ABD Merkez bankası (FED) faiz kararı toplantı takvimi belli oldu.

Buna göre; FED faiz kararı toplantısı 19-20 Eylül tarihlerinde yapılacak ve 20 Eylül akşamı saat 21.00'da kritik faiz kararı açıklanacak.

FED EYLÜL AYI FAİZ KARARI NE OLACAK?

Fed Başkanı Jerome Powell, faiz politikasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda konuşan Powell şu mesajları verdi:"Gerekli görüldüğü takdirde faizleri daha fazla artırmaya hazırız. Fed faizlere yönelik sonraki adımlara verilere bakarak karar verecek. Fed, faizleri tekrar yükseltme veya sabit tutmaya karar verirken dikkatli bir şekilde ilerleyecek. Enflasyon son derece yüksek seviyede kalmaya devam ediyor. Enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2'ye düşeceğinden emin olana kadar faizleri kısıtlayıcı seviyede tutmaya niyetliyiz. Fed yüzde 2 enflasyon hedefini değiştirmeyecek. Trendin üzerindeki büyüme Fed'in daha fazla faiz artışı yapmasını gerektirebilir."

 

Yorumlar (0)

Seç