Fatih Portakal, asgari ücret zammının ne kadar olacağını açıkladı

Fatih Portakal, asgari ücret zammının ne kadar olacağını açıkladı

Son dakika haberi: Fatih Portakal, yeni yıl itibarıyla asgari ücretin ne kadar olacağını açıkladı. İşte kulislerde konuşulan yeni rakam.

Çalışma Hayatı 16 Kasım 2023 0
Fatih Portakal, asgari ücret zammının ne kadar olacağını açıkladı

Son dakika haberi: 2024 yılı için kulislerde konuşulan asgari ücret zammını açıkladı.

Ünlü Gazeteci Fatih Portakal bir son dakika açıklamasında bulundu. Portakal yaptığı açıklamada asgari ücretin ne kadar olacağını açıkladı. İşte kulislerde konuşulan rakam.

GÖRÜŞMELER BAŞLIYOR

Asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacak. İşçi, işveren ve hükümet kesiminin yapacağı görüşmeler sonrası Aralık ayının sonunda yeni asgari ücret belli olacak.

ASGARİ ÜCRETİN NE KADAR OLACAĞINI AÇIKLADI

"Aralık son haftasın asgari ücretin kaç lira olacağını öğreneceğiz. 2024 yılında da 2 kez mi belirlenecek onu bilmiyorum. Ama anladığımız kadarıyla tekten gidecekler" diyen Portakal kendisine gelen bilgileri şöyle paylaştı:

"Dün hadi dedim geldi yine kasım ayı, çünkü aralık ayında toplanacak taraflar. Ne kadar olacak diye bakındım. Konuştuğum 1-2 kişi aktardığına göre asgari ücret beklentisi 16 bin 500 ile 16 bin 900 lira arasında olacağı yönünde"

Portakal, "18 bin telaffuz edilmiş fakat çalışma maliyeti çok etkileyeceği için işveren tarafından istenmiyormuş. İktidar da enflasyon hedefinden sapma olacağı için istemiyormuş" diye konuştu. 

ASGARI ÜCRET PAZARLIĞINDA YENİ GELİŞME

Öte yandan sün açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay, 2024'te geçerli olacak asgari ücret görüşmelerinde, TÜRK-İŞ heyetinde 4 işçiye yer vereceklerini duyurdu. Atalay, "Bir sendikacı ile sendikalı olmayan garson, akaryakıt pompacısı, berber ve kasap gibi farklı mesleklerden 4 işçi kardeşimiz görüşmelerde milyonlarca asgari ücretliyi temsil edecek" dedi. 

NE ZAMAN?

Asgari ücret zammı belli Aralık ayında belli olacak. Zam belli olduğunda bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;