Fatih Erbakan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Sözler: Hep Aynı Hikayeler!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fatih Erbakan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Sözler: Hep Aynı Hikayeler!

Yerel seçimlerde Ak Parti ile ittifak yapmayan YRP lideri Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi! İşte haberin detayları...

Siyaset 10 Mart 2024 0
Fatih Erbakan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Sözler: Hep Aynı Hikayeler!

AK Parti ile ters düşen Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'enflasyon' ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. İthalata bağımlı ekonomide enflasyonun patlayacağını belirten Erbakan, "'Bu bahar enflasyon düşüyor', 'Bu yaz sonu enflasyon düşüyor', 'Bu sene sonunda enflasyon düşüyor.' Hep aynı hikayeler ama enflasyonun düşeceği falan yok" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bursa'da özel bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Siyasi tavrının net olduğunu ve 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere kimsenin gölgesi altında girmeyeceklerini belirten Erbakan, hiçbir ittifakta yer almadıklarının altını çizdi.

'ENFLASYONUN DÜŞECEĞİ FALAN YOK'
Hükümetin izlediği ekonomi politikasını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyon söylemlerini eleştiren Fatih Erbakan, şunları söyledi:

"Türkiye'de ürettiğin bir ürünü, üretmek için kullandığın ham maddenin malzemesinin yüzde 82'sini ithal ediyorsun. Yerli malı, Türk malı damgası ürün, yüzde 82 oranında ithal. Dış ticaret açığı 110 milyar dolar. İthalata bağımlı ekonomide, döviz arttıkça enflasyon da patlayacak demektir. Her bahar, 'Bu bahar enflasyon düşüyor.' Her yaz, 'Bu yaz sonu enflasyon düşüyor.' Her sene, 'Bu sene sonunda enflasyon düşüyor.' Hep aynı hikayeler ama enflasyonun düşeceği falan yok.

'HALKIN YÜZDE 85'İ YOKSUL'
Merkez Bankası, 'Yıl sonunda dolar 40 lira olacak' diyor. Orta vadeli programda, hükümet, 'Yıl sonunda dolar 45 lira olacak' diyor. Doların 45 lira olduğu bir ülkede enflasyon düşer mi Allah aşkına? Bu şartlarda açlık sınırı, 19 bin lirayı geçmiş. Yoksulluk sınırı, 53 bin lira olmuş. Siz emekliye 10 bin lira maaş veriyorsunuz. İşçiye 17 bin veriyorsunuz. Zaten bütün asgari ücretli ve milyonlarca emekli, açlık sınırının altında, yoksulluk sınırının altında. Türkiye'de kaç hanenin evine ayda 53 bin liradan fazla bir gelir giriyor? Halkın yüzde 85'i yoksul, yüzde 44'ü de aç. Bunun göstergesi, ispatı; kredi kartı ve banka kredisi borçlarıdır"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç