Fatih Erbakan açıkladı: Kesinlikle adayı geri çekmeyeceğiz
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fatih Erbakan açıkladı: Kesinlikle adayı geri çekmeyeceğiz

Fatih Erbakan bir son dakika açıklamasında bulundu ve partisinin adaylarının seçimlerden çekilmeyeceğini söyledi.

Seçim 26 Mart 2024 0
Fatih Erbakan açıkladı: Kesinlikle adayı geri çekmeyeceğiz

Fatih Erbakan: Adayımızı geri çekmeyeceğiz.

Siyaset gündeminde son dönemlerin en çok konuşulan partisi Yeniden Refah Partisi oldu. Seçimlere tek başına girme kararı alan Yeniden Refah'a özellikle Cumhur ittifakından çekilme çağrıları gelmişti. İstanbul vekilinin istifa ederek AK Parti'ye katılması ile daha da konuşulan Yeniden Refah Partisi'nden bir son dakika açıklaması geldi.

Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı son dakika açıklamasında seçimlerde adaylarını çekmeyeceklerini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Suat Kılıç ile Sincan Osmanlı Semt Pazarı'na bir ziyarette bulunan Yeni Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, burada vatandaşlarla sohbet etti ve basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Bölgede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erbakan, MKYK üyesi Abdurrahman Akyüz'ün Murat Kurum lehine çekilme talebine değindi ve onun MKYK üyesi olduğunu, böyle bir konuda karar alma ya da yorum yapma gibi bir yetkisinin olmadığını söyleyerek, "Onun açıklamalarından sonra genel merkezimiz gerekli açıklamaları yaptı. Bizim İstanbul adayımız Mehmet Altınöz’dür" dedi.

KESİNLİKLE ÇEKİLME YOK!

Erbakan, çekilmenin kesinlikle söz konusu olmadığını söyleyerek, "Kesinlikle çekilme gibi adayı geri çekme gibi bir durum söz konusu değil. Bütün gücüyle Mehmet Altınöz de diğer adaylarımızla bütün seçim bölgelerinde seçim çalışmalarına devam ediyorlar. Bütün bölgelerde kendi adaylarımızla ahlaklı belediyecilik, milli görüş belediyeciliği ile seçimlere gidiyoruz" dedi.

Erbakan sözlerini, "Gidenlerin geri getirilmesi her siyasinin hedefidir. Daha önceki seçimde de Sayın Cumhurbaşkanı bunları söylüyordu. Şimdi de onu söylemesi gayet doğal, biz de kendi kitlemizi ve oy oranımızı, üye sayımızı arttırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Milletimizin de buna teveccühü olduğunu görüyoruz. Seçim gününe kadar 500 bin üye sayısı hedefi koymuştuk. Seçim gelmeden bir hafta öncesinde 500 bini aştık. Bu hızla gidersek 1 milyona da birkaç ay içerisinde ulaşacağız. Bu ciddi bir büyüme" şeklinde tamamladı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç