Fatih Belediyesi En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı İlanı Geldi: İşte Başvuru Tarihleri 2022

Fatih Belediyesi En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı İlanı Geldi: İşte Başvuru Tarihleri 2022

Fatih Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve en az lise mezunlarından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi.

Fatih Belediyesi En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı İlanı Geldi: İşte Başvuru Tarihleri 2022

Fatih Belediye Başkanlığı ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunlarından zabıta alınacağına yer verildi.

İstanbul Fatih Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ortaöğretim mezunlarından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı ile yapılacak zabıta alımında başvuru bilgileri finans7.com'da.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Anacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği İle Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre yapılacak kadrolu zabıta alımında başvuruların 5-9 Eylül 2022 tarihleri arasında alınacağına yer verildi.

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

- İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, P93 ve P94 kadroları için 2020, P3 kadroları için 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türünden, asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

BAŞVURU

İlana başvurular 5-9 Eylül 2022 tarihleri arasında alınacak. Başvuru formu yayınlandığında , başvurular başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç