Fatih Altaylı Enflasyona Meydan Okuyan Tek Ürünü Açıkladı! 44 Aydır Zam Gelmedi

Fatih Altaylı Enflasyona Meydan Okuyan Tek Ürünü Açıkladı! 44 Aydır Zam Gelmedi

Gazeteci yazar Fatih Altaylı, Türkiye'de tam 44 aydır tek bir ürüne zam yapılmadığına dikkat çekti.

Ekonomi 5 Kasım 2022 22:04 1
Fatih Altaylı Enflasyona Meydan Okuyan Tek Ürünü Açıkladı! 44 Aydır Zam Gelmedi

Enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle peş peşe yeni zam haberleri gelmeye devam ederken Gazeteci yazar Fatih Altaylı, Türkiye'de tam 44 aydır tek bir ürüne zam yapılmadığına dikkat çekti.

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında enflasyona meydan okuyan 44 aydır zamlanmayan ürünü ele aldı.  Altaylı, “Yüksek enflasyonun pençesinde kıvranan ve belki de tarihinin en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya kalan Türkiye’de enflasyona karşı kahramanca direnen tek bir ürün var. Sadece geçtiğimiz 10 ayda TÜİK’e göre yüzde 85, İTO’ya göre yüzde 108, Enag’a göre yüzde 185’e ulaşan enflasyon 44 aydır sadece tek bir ürünün yanına uğramıyor.” dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yazısına şöyle devam etti:

“2019 yılında belirlenen fiyatı aradan geçen üç yıla, bu üç yılda ham maddesi olan petrol ürünlerinin fiyatı 7 kat artmasına rağmen fiyatı artmayan ve enflasyona meydan okuyan bu malın adı “alışveriş poşeti.

Muazzam bir çevre duyarlılığı sonucu, bana göre gerçekten çok doğru bir kararla, marketlerde bol beleşe dağıtılmasının önüne geçilmesi için parayla satılmasına karar verilen ve 2019 yılında 25 kuruşa fiyatlandırılan plastik market poşetlerine o gün bugündür zam gelmedi.

Tam 44 aydır.

2022’de de fiyat sabit kalacakmış.

Daha küçük boy çöp poşetlerinin fiyatı daha pahalı olduğu için artık herkes market torbalarını çöp poşeti olarak satın almaya başladı.

Haberiniz olsun.”

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
Bende artık çöp boşeti almıyorum.30 lu çöp poşeti 15 lira.Tanesi 50 kuruş.Onun yerine marketten 25 kuruşa büyük boy poşet istiyorum.Eve gelincede çöp poşeti olarak kullanıyorum.