Fast para transferi limiti artırıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fast para transferi limiti artırıldı

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada Fast para transfer limitlerinin artırıldığına yer verildi.

Ekonomi 2 Nisan 2024 10:07 0
Fast para transferi limiti artırıldı

Merkez Bankası'ndan son dakika açıklaması: Fast para limiti artırıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasında 4 Nisan tarihi itibarıyla FAST para transfer limitinin artırıldığına yer verildi. Biz de haberimizde Fast limiti ne kadar oldu, Fast limiit ne zaman artırılacak sorularının cevaplarına yer verdik.

TCMB resmi açıklamasına baktığımızda Fast işlem tutarı limitleri 100 bin liraya çıkartıldı. Bunun yanı sıra Fast TR karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemeleri ise 250 bin liraya çıkarılacak.

Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasında yeni düzenlemenin 4 Nisan tarihinden sonra geçerli olacağına yer verildi. Resmi açıklama şu şekilde:

"Yeni nesil anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), Türkiye’de ödemeler alanında yarattığı yenilikçi yaklaşım ve katman servisleri ile günün her saati güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapılmasına olanak sağlamakta olup alışveriş işlemlerinde nakit ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif bir yöntem olarak hızla yaygınlaşmaktadır.

2023 yılı aralık ayında planlanıp FAST katılımcılarına duyurulduğu üzere; kullanıcıların FAST sistemine gösterdikleri ilgi ve ödemeler ekosisteminin dinamik gereksinimleri göz önünde bulundurularak, 4 Nisan 2024 tarihi itibarıyla FAST işlem tutar limitleri para transferlerinde 50.000 TL’den 100.000 TL’ye, FAST-TR karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı işyeri ödemelerinde ise 100.000 TL’den 250.000 TL’ye yükseltilecektir"

Gelişmelerden ahberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç