Faizsiz kredi veren bankalar: Akbank 2 bin TL hediye ve 0 faizli 15 bin TL başvurusu başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Faizsiz kredi veren bankalar: Akbank 2 bin TL hediye ve 0 faizli 15 bin TL başvurusu başladı 2023

Akbank tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada banka, yeni müşterilerine 2 bin tL hediye ve faizsiz 15 bin TL verecek.

Bankalar 18 Ağu 2023 12:09 0
Faizsiz kredi veren bankalar: Akbank 2 bin TL hediye ve 0 faizli 15 bin TL başvurusu başladı 2023

Faizsiz kredi veren bankalar: Akbank'tan 2 bin Türk Lirası hediye ve 0 faizle 15 bin TL nakit avans.

Akbank tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada banka, ilk defa banka müşterisi olacak vatandaşlara hem faizsiz nakit avans vereceğini duyururken 2 bin TL çip para verileceği de açıklandı. Peki faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru bilgileri nedir?

2 BİN TL ÇİP PARA

Akbank resmi internet adresi üzerinden konu ile ilgili yapılan açıklamada banka müşterisi olan ve Axess karta başvuranlara 2 bin TL'ye kadar chip para verileceği bildirildi. Açıklamada, "İlk kez Axess'e başvurarak; market, giyim, ve elektronik sektörlerinde yapacağınız her 1.500 TL ve üzeri harcamaya 250 TL, toplam 2.000 TL'ye varan chip-para kazanabilirsiniz" denildi.

FAİZSİZ 15 BİN TL

Akbank müşterisi olacak kişilere 15 bin TL'ye kadar 0 faizli kredi kullandırılacağı açıklandı. Banka 31 Ağustos 2023 tarihine kadar banka müşterisi olacaklara 6 ay vadeye kadar 15 bin lira verecek. 6 ay vade ile krediyi çekecek kişiler, geri ödemeleri 2 bin 500 lira olarak yapacak ve 6 ayın ardından 15 bin lira geri ödeme yapmış olacak.

Banka, söz konusu kampanyanın detaylarını şu şekilde verdi:

Kampanyadan 13.06.2023 – 31.08.2023 tarihleri arasında Akbank Mobil'i indirip "Akbanklı olmak istiyorum" butonu üzerinden ilerleyerek uzaktan Akbanklı olma sürecini ilk defa tamamlayan yeni Akbanklılar faydalanabilir.

Yukarıda belirtilen tarihler arasında yeni Akbanklı olanların; ilk kez asıl Axess veya Wings karta başvurmaları ve 25.09.2023 tarihine kadar başvurularının onaylanması gerekmektedir.

25.09.2023 tarihine kadar başvurusu onaylanan Akbanklılar, taksitli avans limitleri doğrultusunda kampanyadan 30.09.2023 tarihine kadar faydalanabilecektir.

Kurye akışı ile Akbanklı olma sürecini tamamlayacak olan katılımcılar, belge işlemlerinin tamamlanıp evrakları bankamıza ulaştıktan sonra kredi kartı başvurusunda bulunarak kampanyadan faydalanabilir.

Mobilden Akbanklı olma sürecini başlatmış ancak hata almış veya süreci şubeden tamamlamış katılımcılar da kampanyadan yararlanabilir. Mobil veya Şube’den Akbanklı olanlar Şube, Müşteri İletişim Merkezi, Akbank Mobil, Juzdan, İnternet Şube, ATM, Akbank.com, axess.com.tr, wingscard.com.tr kanalları aracılığıyla kredi kartına başvurulabilir.

Kampanya kapsamındaki katılımcıların, SMS’te belirtilen tarihe kadar yapacakları 15.000 TL’ye kadar ve 2-6 ay vadedeki Taksitli Avans işlemlerinde indirimli %0 aylık akdi faiz oranı geçerli olacaktır. Belirtilen tutar ve vade aralığı dışındaki tüm Taksitli Avans taleplerinde %2,89 (KKDF ve BSMV hariç) faiz oranı geçerli olacaktır.

Kampanyadan ilk kez Axess veya Wings asıl kredi kartı başvurusu yapan Akbanklılar yararlanabilir. 13.06.2023 tarihinden önce açık Axess, Wings veya Free kartı olan müşteriler kampanyadan yararlanamaz.

Kampanya koşulları çerçevesinde, resmi tatil ve hafta sonlarında Akbanklı olan katılımcılar için tanımlama süreci, takip eden ilk iş günü itibarıyla başlayacak ve artı 2 iş günü içinde sonuçlanacaktır.

Bireysel kartlara ait Taksitli Avans işlemlerinde ücret alınmamaktadır.

Kredi kartı başvurusu onaylanan Akbanklıların kullanılabilir taksitli avans limitleri kapsamındaki sıfır faizli Taksitli Avans kampanya tanımlamaları, kredi kartı başvuru onay tarihinden 2 iş günü sonra gerçekleşecektir.

Her Akbanklı kredi kartı açılışından sonra taksitli avans limitleri doğrultusunda, kampanya süresi boyunca sadece 1 kez sıfır faizli, Taksitli Avans kullanabilir.

Taksitli Avans, işlem başına en az 200 TL tutarında kullanılabilir. ATM'lerimizde ise tek seferde 4.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Kullanılabilecek Taksitli Avans tutarı; kartın kullanılabilir nakit avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır.

Fiziki kartlar ile Taksitli Avans kampanyasından faydalanabilmek için kredi kartının şifresinin belirlenmesi ve kullanıma açık olması gerekmektedir.

Şifresini belirlememiş, kredi kartı kuryede olan ya da henüz kredi kartı kullanıma açılmamış kart sahipleri Akbank Mobil’den dijital kart başvurusu yaparak kampanyadan faydalanabilir.

Kampanyaya sadece Axess ve Wings bireysel kredi kartları dahildir. Free, Ticari kredi kart, ek kart ve sanal kart başvuruları dahil değildir.

Axess veya Wings Kredi Kartı sahibi olan müşterilerimiz 1 yıl kart ücreti ödemeyecektir.

Ekstrenin asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi olarak ödenmesi durumunda; hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödenmemiş anapara üzerinden akdi faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme aylık akdi faiz oranı ve asgari tutarı aşan anapara tutarı üzerinden ise akdi faiz oranının işletileceğini bildirmek isteriz.

Taksitli Avans işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksitin ödemesi yapılabilir veya borçların tamamı erken ödenebilir. Bu durumda erken ödenen miktara ve gün sayısına göre faiz ve diğer maliyetlerde indirim yapılır. Erken ödeme için şubelerimiz veya Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığıyla erken/kısmi ödeme işlemine ilişkin ayrıca talimat verilmesi gerekmektedir.

Taksitli Avans işleminin yapıldığı gün söz konusu işlemle ilgili erken kapama veya kısmi kapama yapılamaz.

Kredi kartlarında gecikme, bloke, yasal takip olan Akbanklılar, Taksitli Avans hizmetinden faydalanamaz.

Ek kart sahipleri ayrı bir müşteri numarasına sahiplerse tüm ATM’lerimizden ve şubelerimizden Taksitli Avans işlemi yapabilir.

08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılmış olan kredi kartları ile dönem borcunun tamamı ödenene kadar nakit çekim işlemi gerçekleştirilemez.

Bu işlemlere ilişkin bekleyen tüm taksitlerin ödemeleri tamamlanıncaya kadar hesap kesim tarihinde değişiklik yapılamadığını bildirmek isteriz.

Bankamızın kampanya koşullarını değiştirme, ek bilgi ve belge isteme ve kampanyayı durdurma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

Başvuru için banka uygulamasını indirerek müşterisi olmanız gerekmektedir.

Finans7.com | Ankara

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç