Faizsiz 2 yıl geri 150 bin TL evlilik kredisi süresiz olacak: İşte tarihi Aile ve Genç Bankası başvurusu 2023

Faizsiz 2 yıl geri 150 bin TL evlilik kredisi süresiz olacak: İşte tarihi Aile ve Genç Bankası başvurusu 2023

Evlilik kredisi hakkında son dakika açıklaması geldi ve kredinin süresiz olacağına yer verildi. Kredinin başvurusuna ilişkin detaylar yazımızda.

Kredi 8 Mayıs 2023 14:48 0
Faizsiz 2 yıl geri 150 bin TL evlilik kredisi süresiz olacak: İşte tarihi Aile ve Genç Bankası başvurusu 2023

Evlilik kredisi süresiz olacak: İşte başvuru tarihi.

Evlilik kredisi için son açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık yaptığı açıklamada gençlere verilecek 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinin süresiz şekilde verileceğini ve 2 yıl geri ödeme olmadan faizsiz şekilde paranın gençlere veirleceğini söyledi.

SÜRESİZ VERİLECEK NE DEMEK?

Evlilik kredisi ile ilgili açıklama yapan Bakan Derya Yanık, "Aileyi önemsiyoruz, süresiz bir kredi olacak" dedi. Peki süresiz kredi ne demek onu açıkllayalım.

Süresiz şekilde verilecek kredi, yani belli bir başvuru tarihi olmayacak. Evlenecekler her an krediye başvuru yapabilecek. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla verilecek evlilik kredisi için vatandaşlar, Stedikleri zamanda başvurusunu yapabilecek ve krediyi çekebilecek. Kışın düğün yapacak gençler de, yazın düğün yapacak gençler de krediye başvuru yapabilecek. Gerekli şartları taşıyanlara söz konusu kredi faizsiz 2 yıl geri ödemesiz şekilde verilecek.

GERİ ÖDEMELER KAÇ TL OLACAK? İŞTE KREDİ HESAPLAMA

Aile ve Gençlik Bankası'nın finans kaynağı Karadeniz Doğalgazından elde edilen gelir olacak ve buradan elde edilen ücret, gençlere evlilik kredisi, ev hanımlarına emeklilik gibi konulara harcanacak. Söz konusu kredi 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vade ile verilecek. 150 bin TL çekecek vatandaşlar, 2 yıllık geri ödemesiz dönemden sonra aylık 3 bin 125 TL'lik taksit ödemesi yapacak. Geri ödeme toplamda 150 bin lira olarak yapılacak.

İŞTE BAŞVURU TARİHİ

Düğün sezonu başlıyor. Haziran ayı ile birlikte düğünler başlayacak. Gençler şimdiden tüm hazırlıklarını yaptı, günlerini aldı ve düğün salonlarında tarih aldı. Tarihlerini alan gençler, evlilik kredisi için gün saymaya başladı. 150 bin liralık evlilik kredisi ile gençler, eşyalarını, borçlarını ödemeyi planlıyor. Başvurular ise Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması ile birlikte yapılacak. Banka seçimden sonra kurulacak ve bankanın ilk işi evlilik kredisi vermek.

Seçim sonrası meclis açıldığında bankanın kurulması ve evlilik kredisi başvurusunun hızlı şekilde başlaması bekleniyor. Bu sürece göre evlilik kredisinin Haziran ayında başlaması bekleniyor. Başvurular başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç