Fahrettin Koca'dan sağlık personellerine maaş zammı açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fahrettin Koca'dan sağlık personellerine maaş zammı açıklaması

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlık personellerine maaş zammı açıklaması geldi. İşte gelen açıklama.

Sağlık 11 Ağu 2023 22:08 0
Fahrettin Koca'dan sağlık personellerine maaş zammı açıklaması

Doktor ve sağlık çalışanlarına maaş zammı geliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında sağlık çalışanlarının maaş zamlarına değinerek dikkat çeken ifadeler kullandı.

Tıp Doktolu olmayanların maaş zammına değinen Bakan Koca, "Tıp doktoru olmayan sağlık çalışanlarımıza yapılan taban ödemenin daha önce düşük kaldığı, şimdi bunun da yükseltileceği konusunu gündeme getirdik. Bu ödemenin 'teşvik havuzundan' yapılacağı, dolayısıyla doktorlar için kayba yol açacağı yanılsamasına yol açacak bazı iddialar ortaya atıldı. Üzücü. Ve şaşırtıcı. Çünkü uzun süredir bilinmesi gerektiği gibi, taban ödeme, teşvik ödemesini etkileyen bir ödeme şekli değildir. Mahsuplaşma, Beyaz Reform'la 17 Ağustos 2022'de tarihe karışmıştır. Taban ödeme teşvikten ayrı hesaplanmakta, doğrudan her ayın 15'inde, maaş ve sabit ödemeyle birlikte tek bordroda gösterilerek yapılmaktadır" dedi.

DİĞERLERİNİ ETKİLEMEYECEK

Yapılan maaş düzenlemelerinin diğer meslek gruplarının aleyhine olmayacağını söyleyerek sözlerini sürdüren Bakan Koca, "Sağlık hizmetlerinde bir ihtiyaç, bir mecburiyet ve de ahlaki gereklilik olan sağlık meslek gruplarının çalışma uyumunu bozacak her türlü yaklaşım etik dışıdır. Bir sağlık meslek grubu için planlanan iyileştirmenin diğer bir meslek grubunun aleyhine olması ise zaten düşünülemez. Biz bunları uzun uzun konuşmuştuk. Biz gerçeğe ve işimize bakalım. Önümüzde, Beyaz Reform'un beklenen yeni dönemi var" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç