Fahrettin Koca'dan 8 bin işçi alımı açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Fahrettin Koca'dan 8 bin işçi alımı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 8 bin işçi alımı hakkında son dakika açıklaması geldi. Bakan son durumu paylaştı.

İşçi Alımı 5 Nisan 2024 12:41 12
Fahrettin Koca'dan 8 bin işçi alımı açıklaması

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kuraları tamamlandı. Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı ve diğer işçi kadrolarına alım yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 8 bin işçi alımı sonuçlarna ilişkin açıklama.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı son dakika açıklamasında 8 bin işçi alımı başvurusunun geçen aylarda yapıldığını ve kura çekiminin ise 3-4 Nisan tarihlerinde gerçekleştiğini söyledi.

Kura çekiminin noter huzurunda şeffaf şekilde yapıldığını bildiren Bakan Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"8.000 Sürekli İşçi Alım Kurası Gerçekleştirildi
 
İŞKUR tarafından isimleri bildirilen başvuru sahipleri arasından, ilan edilen kadro sayısı kadar asıl (8.000 asıl) ve aynı sayıda yedek adayı belirleyen noter kurası 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Kuralar, illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il için ayrı bir oturumda çekildi.

Noter katılımı ve tespiti ile gerçekleştirilen kura, adayların izleyebilmeleri için Bakanlığımız Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı, video yayını 2 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Kura sonuçları Bakanlığımız https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden yayınlanmış olup, adaylar T.C. Kimlik numarası ile giriş yaparak sonucunu öğrenebilmektedir. Kurada yerleşenlerin atamasına ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular, önümüzdeki günlerde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır"

YENİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Yeni işçi alımı hakkında son dakika açıklaması için TIKLAYIN

Kadın erkek adaylar bu sayfada. Tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (12)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Bu benim son şansımdı çıkmadı bundan sonra tekrardan başvuru yapamayacağım buna üzülüyorum
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yardımcı olursanız sevinirim
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Üniversite menzunuyum
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Adıyaman merkezde ikametgah ediyorum yaşım 23 yaşındayım
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Bana burdan ulaşabilirsiniz efendim