Fahretin Koca: Libya'ya sağlık personeli gönderilecek

Fahretin Koca: Libya'ya sağlık personeli gönderilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu ve Libya'ya sağlık personeli gönderileceğini söyledi.

Sağlık 14 Eylül 2023 07:46 0
Fahretin Koca: Libya'ya sağlık personeli gönderilecek

Sağlık Bakanı açıkladı: Libya'ya sağlık personeli gönderilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada Libya'daki sel felaketinden sonra yaşanan sorunlara destek için bölgeye Türkiye desteğinin devam ettiğine yer verildi.

Bilindiği üzere Libya'da yaşanan sel felaketinde binden fazla kişi hayatını kaybederken hala selde kaybgolan binden fazla kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, yaşanan sel felaketinden sonra bölgeye tim gönderildiğini söyleyerek, "Olayın hemen akabinde Bakanlık olarak 2 Acil Müdahale Ünitesi, tıbbi sarf malzemeleri, çok sayıda jeneratör, ihtiyaç duyulacak bazı ilaçlar ve tıbbi cihazlar, 11 kişilik UMKE ve UMKE ATAK Timi gönderdik" dedi.

BÖLGEYE GÖNDERİLECEK PERSONEL SAYISI

Bölgeye gönderilecek personeller hakkında açıklama yaparak sözlerini sürdüren Bakan Koca, "Bu gece ise İzmir Alsancak Limanından kalkacak gemi ile 148 personel daha gönderiyoruz. Tam teşekküllü 2 Sahra Hastanesi ve 6 Acil Müdahale Ünitesi, 10 Ambulans, UMKE ATAK donanımlı 7 araç, 6 Acil Müdahale Aracı aynı gemiyle yolda" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’nin 159 sağlık çalışanı Libya halkının yanında olacak. İyi haberler bekleyen 85 milyon insanın da kalbi Libya’da"

ÖLÜ SAYISI 6 BİNİ GEÇTİ

Libya'dan gelen son dakika bilgilerine göre bölgede sel felaketi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 6 bini geçtiği bildirilirken ölü sayısının 20 bini bulabileceği bildiriliyor.

Yorumlar (0)

Seç