Facebook ve Instagram ücretli oluyor: İşte fiyatı

Facebook ve Instagram ücretli oluyor: İşte fiyatı

Facebook ve Instagram kullanıcılarını ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Açıklamada uygulamaların ücretli olacağına yer verildi.

Bilim ve Teknoloji 4 Eylül 2023 14:05 4
Facebook ve Instagram ücretli oluyor: İşte fiyatı

Facebook ve instagram paralı mı oluyor?

Son dönemlerde Avrupa Birliği'nin attığı adımlar, sıkılaşan reklam yasaları, sosyal medya devlerini köşeye sıkıştıurdı. Facebook ve Instagram'ın köklü değişikliklere gidebileceği bildirildi. Yeni dönemde bu uygulamaların ücretli hizmetlere geçebileceği bildirildi.

Avrupa Birliği tarafından alınan kararlarda, kişiselleştirilen reklamların kullanıcı gizliliğini tehlikede tuttuğu endişesiyle sosyal medya platformlarını sıkı şekilde denetlemeye çalışıyor. Bu da Facebook ve İnstagram gibi platformların kullanıcı gizliliğini korumak için ücretli hizmetlere geçiş yapabileceği iddiaları gündeme geldi.

Şimdi Facebook ve İnstagram ücretsiz şekilde kullanılıyor. Sadece reklamlı versiyonları ücretsiz olan bu uygulamaların reklamsız sürüme geçmeleri durumunda kullanıcılardan para talep edilecektir.

Şimdilik META adlı şirket, gelecek ücretlendirme için henüz bir açıklama yapmadı. Ancak tahminlere göre Facebook ile İnstagram'ın abonelik sistemi ile sunacakları reklamsız hizmetin aylık maliyetinin, yaklaşık 13.99 dolar, yani 400 lira civarında olması bekleniyor.

Bu, Twitter'a gelen ücretli mavi tik hizmeti gibi algılanabilir.

Ücretli uygulamaya gidilmnesi sizce iyi mi olur kötü mü? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 25 Gün Önce
Herkes siler hesaplari
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Kapatır geçeriz bu kadar basit ne halleri varsa görsünler
Ziyaretçi 26 Gün Önce
%80 kişiyi kaybeder herkez siler sonra parali tek tük kalanlarada sıkıcı gelir kimse girmez kendileri kaybeder
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Bir türküz belesi severiz 😀 ücret varsa hilesini bulur yine gireriz