Evlilik Kredisine Başvuranların Sayısı Açıklandı! Başvuru Şartları Neler?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Evlilik Kredisine Başvuranların Sayısı Açıklandı! Başvuru Şartları Neler?

Devletin açıklamış olduğu faizsiz evlilik kredisine başvuran çiftlerin sayısı açıklandı! İşte haberin detayları...

Haberler 7 Mart 2024 1
Evlilik Kredisine Başvuranların Sayısı Açıklandı! Başvuru Şartları Neler?

Artan enflasyon, art arda gelen zamlar yeni evlenecek çiftleri de etkiledi. Yeni evlenen çiftlere 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisine başvuranların sayısı açıklandı. 15 Şubat'ta başlayan faizsiz krediye 4 bin 815 çift başvuru yaptı.

Artan enflasyon, döviz fiyatları, zamlar, maaş azlığı yeni evlenecek çiftleri kötü etkiledi. Aile ve Gençlik Fonu üzerinden yeni evlenen çiftlere verilmeye başlanan iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin TL krediye başvurular 15 Şubat'ta başladı. Faizsiz krediye 4 bin 815 çiftin başvuru yaptığı belirtildi.

KREDİNİN ŞARTLARI NELER?

Kredinin başvuruları aile.gov.tr ve e-Devlet üzerinden yapılıyor. Krediye başvuran adaylarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında olmak, depremden etkilenen 11 il dışında taşınmaz sahibi ya da hissedarı olmamak, çiftlerin son 6 aylık gelir toplamı ortalaması ve son aya ait gelirlerin toplamının iki asgari ücretten fazla olmaması, başvuru tarihi itibarıyla resmi nikah tarihine en az 2 ay, en fazla 6 ay kalmış olması, bakanlığın evlilik öncesi ve sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etme şartları aranıyor.

Başvuruların 15 Şubat'ta açılmasının ardından evlenecek gençlerin krediye ilgisi fazla oldu. 22 günde toplam 4 bin 815 çift başvuruda bulundu. Şartları karşılayan çiftlere kredinin verileceği tarih ise henüz açıklanmadı.

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
abi istanbulda başladı mı