Evlilik kredisinde son dakika: Evlenecek gençlere faizsiz kredide yaş şartı değişti

Evlilik kredisinde son dakika: Evlenecek gençlere faizsiz kredide yaş şartı değişti

Son dakika haberi: Evlenecek gençlere faizsiz kredide son dakika haberi geldi. AK Parti, bölge ve illere göre yaş şartının değişeceğini duyurdu.

Kredi 10 Kasım 2023 11:09 47
Evlilik kredisinde son dakika: Evlenecek gençlere faizsiz kredide yaş şartı değişti

Evleneceklere faizsiz kredide son dakika: Yaş şartı ilere göre değişecek.

Evlenecek gençlere faizsiz evlilik kredisi hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada evlilik kredisinin komisyondan geçtiğine yer verildi.

TBMM'de önceki gün görüşülen Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına dair kanun teklifi komisyondan geçti. Komisyondan geçmesi sonrası önümüzdeki hafta Salı günü düzenleme TBMM genel kuruluna gelecek. Genel kuruldan da geçmesi sonrası düzenleme Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek.

Yürürlüğe girmesi sonrası e devlet üzerinden başvuru ekranı açılacak ve evlilik kredisi başvurusu başlayacak.

TBMM'de teklifin sahibi AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan açıklama yaptı ve Sakarya Gaz Sahası projesinde ilk fazda günlük 10 milyon metreküp gaz üretildiğinisöyledi ve "Proje tam kapasiteye ulaştığında günlük 40 milyon metreküp üretim yapılacak. Bu da ülkemizin doğalgaz ihtiyacının yüzde 25-30'una tekabül ediyor. Türkiye Petrolleri yüzde 100'ü hazineye ait bir kamu iktisadi teşekkülü. Haliyle buradan elde edilecek gelir direkt hazineye, oradan da Aile ve Gençlik Fonu'na aktarılacak" ifadelerini kullandı.

İnan açıklamasının devamında, "Doğalgaz ve petrol keşiflerimiz ve tabii kaynaklar alanlarındaki çalışmalarımızla yer altı kaynaklarımızı ekonomiye kazandıracağız. Bu kazanç da Aile ve Gençlik Fonu yoluyla vatandaşımıza, gençlerimize ulaşmış olacak. Fonun büyüklüğü ile ilgili projeksiyonlar yapıldı. Şu anda mevcut doğalgaz, petrol ve maden kaynaklarında yüzde 20'lik bir bölümün aktarılmasıyla en az 4,5-5 milyar liralık bir kaynağın oluşturulabileceğini öngörmekteyiz" diyerek teklif hakkında yeni bilgiler de verdi.

YAŞ ŞARTI İLLERE GÖRE DEĞİŞECEK

İnan açıklamasının devamında fondan faydalanacak gençlerde aranacak yaş şatrtının il ve bölgelere göre değişeceğini söyleyerek, "Bu fondan yararlanacak genç sayımızı en yüksekte tutmak için kanunumuzda bir yaş sınırı belirtmedik. Bir sınır koymuyoruz. Yaş sınırları proje kapsamında ilin ve bölgenin özelliğine göre, oradaki gençlerin durumlarına göre değerlendirilecek, ona göre esnetilecektir. Hedefimiz bir an önce 81 ildeki gençlerimizin hepsine ulaşmaktır" dedi.

Sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU EKRANI

Başvuruların Kasım sonunda başlaması bekleniyor. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (47)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
Evliliğin yaşı olmamı bence
Ziyaretçi 22 Gün Önce
18-40
Ziyaretçi 22 Gün Önce
30 olmalı
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Bu kredi 2023 yılında evlenenlere de verilecek mi yoksa yürürlüğe girdikten sonra evlenenlere mi verilecek
Ziyaretçi 23 Gün Önce
20-30
;