Evleneceklere faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu erkene alındı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Evleneceklere faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu erkene alındı

Evlenecek gençlere 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL faizsiz kredi için başvuru açıklaması geldi. Başvurular erkene alındı.

Kredi 27 Haz 2023 09:52 1
Evleneceklere faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu erkene alındı

Evlilik kredisi başvurusu erkene alındı.

Evlenecek gençleri sevindiren bir son dakika haberi geldi. Hükumete yakın sabah Gazetesi'nde yayınlanan haberde AK Parti'nin 2 yeni torba yasa hazırlığında olduğu, söz konusu torba yasa ile Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağı, kurulacak bankanın evlenecek gençlere kredi vereceği bildirildi.

TEMMUZ AYINDA MECLİSE GELİYOR

Evlenecek gençlere verilecek evlilik kredisi düzenlemesinin meclis gündemine gelecek 2. torba yasa ile geleceği bildirilir. 2. torba yasa ile Aile ve Gençlik Bankası kurulacak. Kurulacak banka tarafından evlenecek vatandaşlara faizsiz 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL'lik evlilik kredisi verilecek. 150 bin liraya kadar verilecek söz konusu kredinin geri ödemeleri 2 sene sonra başlayacak ve evlenen gençler, aylık 3 bin 125 lira ödeme yaparak krediyi geri ödeyecek.

BAŞVURU ERKENE ALINDI

Geçen hafta hükümete yakın haber sayfalarında evlilik kredisinin Ekim ayından sonraya kaldığı belirtilmişti. Meclisin tatile girecek olması neden gösterilerek kredinin 4 ay sonra verilmeye başlanacağı belirtilmişti. Ancak yaz sezonunun gelmesi ve düğünlerin başlaması, başvuruları erkene aldı. Düğün yapan gençler, zaten bunu yaz aylarında yapıyor. Evlilik kredisinin Ekim ayından sonra verilmesi, on binlerce genci mağdur edecekti.

Bu nedenle başvuruların erkene alındığı, Temmuz ayında meclisten geçecek torba yasa ile Aile ve Gençlik Bankası'nın kurularak başvuruların Temmuz sonunda başlayacağı belirtiliyor. Evlilik kredisi başvurusu başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
Admin yazı sonunda hata var galiba 3.150 yatırarak emekli olacak diyor