Evi Olmayanlara, Ayda 1500 TL Taksitle 150 Bin TOKİ Konutu: İşte Başvuru Detayları 2022

Evi Olmayanlara, Ayda 1500 TL Taksitle 150 Bin TOKİ Konutu: İşte Başvuru Detayları 2022

TOKİ 150 bin sosyal konut projesi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Açıklamada başvuru detaylarına yer verildi.

TOKİ Başvuru 28 Tem 2022 10:41 93
Evi Olmayanlara, Ayda 1500 TL Taksitle 150 Bin TOKİ Konutu: İşte Başvuru Detayları 2022

150 bin sosyal konut projesinin detayları belli oldu.

Devletten dar gelirli vatandaşlara ucuza 150 bin konut geliyor. Hiç evi olmayanlara yönelik başlatılacak kampanya için son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada detayların belli olduğuna yer verildi. Vatandaşlara ucuza ev ve hazine arazisi verileceği açıklanırken vade sayılarının 15-20 yıla kadar çıkacağına yer verildi. 

Konu ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, söz konusu konutların şimdiye kadar yapılanlardan en büyüğü olacağını söyledi. Bakan Kurum, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız" ifadelerini kullandı. 

81 İLDE YAPILACAK

Açıklamada söz konusu konutların 81 il için yapılacağına yer verildi. Tüm illerde konutlar yapılacak. İl İl sıralı konut sayısı listesi ise önümüzdeki ay belli olacak. Kadın Erkek diğer ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN TIKLAYIN

KONUTLAR 20 YIL VADELİ

150 bin sosyal konutun 20 yıla kadar vade ile vatandaşlara verileceği açıklandı. Yüzde 10'luk bir peşinat verilmesinden sonra vatandaşlar, kalan parayı 240 ay vade ile TOKİ'ye geri ödeyecek ve 20 yılın sonunda evlerinin sahibi olacaklar.

KAÇ ODA KAÇ SALON

Evlerin 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde yapılacağı öğrenildi.

FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Konutların fiyatlarının 400 bin liradan başlaması bekleniyor. Yüzde 10 peşinat ve kalan paranın 240 ay vade ile ödenmesi seçeneği masada. Bu ödeme yöntemi ile ayda vatandaşlar 1500 lira para vererek kendi evini alabilecek. 

DAR GELİRLİLER BAŞVURU YAPABİLECEK: İŞTE ŞARTLAR

Söz konusu kampanyaya dar gelirli vatandaşlar başvuru yapabilecek. Başvuru yapacak vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı aranırken başvuru yapacağı ilde en az 1 senedir ikamet ediyor olması şartı da aranacak. Öte yandan söz konusu kampanyada aşağıdaki gruptaki vatandaşlara da konut verilecek:

Şehit aileleri,

harp ve vazife malulleri,

dul ve yetimler,

engelliler 

emekliler

BAŞVURU TARİHİ

TOKİ konutlarına başvurular Ağustos ayında başlayacak. Açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Başvuruları finans7.com olarak anbe an takip ediyoruz. Başvuru ekranı açılınca bildirimle haberiniz olsun istiyorsanız uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (93)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Dar gelirliye bir sorun bakalim yuzde 10 peşinat verebilecekmi bizler gecinemiyoruz diyoruz adam bize yuz 10 peşinat istiyor ben yillik kiram 7000 tl daha kirami veremedim ya dalga geciyorlar bizimle
Ziyaretçi 12 Gün Önce
310m 3ev yaşıyoruz bize 1daire ve metrekare ye 1bin TL veriyor bu mantıklı mı TOKİ moki istemiyoruz
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Başvurular Ağustos ayında diyo artı anlamadığım engelli ve dul yetim vs bu ailere kura disimi ev tayin edilicek🤔
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Sıra gelir mi kura çekilişi adil olurmu yinede denemek lazım
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Kesinmi acaba ve tokiler hazirmi yoksa daha yapılıcakmi