Evi eski olan vatandaşlara ucuza kredi verilecek

Evi eski olan vatandaşlara ucuza kredi verilecek

Evi eski olan vatandaşlara ucuza kredi verileceği açıklandı. İşte gelen son dakika açıklaması ve ucuza kredi için detaylar.

Emlak 7 Mart 2023 10:08 1
Evi eski olan vatandaşlara ucuza kredi verilecek

Evi eski olan vatandaşlara ucuza kredi verilecek.

Önceki gün yapılan kabine toplantısından sonra önemli bir açıklama geldi. Gelen açıklamada kentsel dönmüşümde önemli adımlar atılacağı bildirildi. Evi eski olan vatandaşların evlerinin depreme dayanıklı hale getirilmesi için çalışmaların hızlanadırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sübvansiyonlu bir finans yönetimini hayata geçireceklerini söyledi.

Erdoğan yaptığı açıklamada İstanbul başta olmak üzere ülkemizde 6.5 milyon evinin acilen dönüşmesi gerçeğinin karşımıza olduğunu ve siyasi hesaplarla süreci geciktirmenin vebalinin ağır olduğunu söyledi. Erdoğan konu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, “İstanbul başta olmak üzere ülkemizde 6,5 milyon yapının acilen dönüşmesi gerçeği karşımızdayken siyasi hesaplarla süreci geciktirmenin vebali çok ağırdır” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesinde yapılan yardımlar ve bölgeye yeni destekler hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu bilgileri paylaştı:

"Deprem bölgesindeki işletmelerin KOSGEB’e olan 2023 borçlarını, felakette hayatını kaybeden işletmecilerimizin tüm borçlarını siliyoruz.

Depremde ağır hasara uğrayan yerlerde esnafa 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli, yarısını Hazine’nin ödeyeceği yüzde 7,5 faizli kredi veriyoruz.

Mevcut planlamaya göre 405 bini konut ve 83 bini köy evi olmak üzere toplam 488 bin yeni hane yaparak, vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.

Amacımız, önümüzdeki iki ay içinde 244 bin konutun ve 75 bin köy evinin inşasına başlamaktır. Bunlardan yaklaşık 22 bininin inşasına geçildi.

Yaklaşık 40 bin binadaki 164 bin orta hasarlı bağımsız bölümü ekleyecek çalışmayı da başlatıyoruz.

Kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak için, uzun vadeli, sübvansiyonlu bir finans yönetimini önümüzdeki günlerde hayata geçiriyoruz.

Fay hatları, dere yatakları ve heyelan bölgelerine bina yapma dönemi bitmiştir. Sorumluluğu yerine getirmeyen kurumlardan hesap sormayı vazife kabul ediyoruz"

EVİNİ DÖNÜŞTÜRECEKLERE UCUZ FAİZLİ KREDİ

Evi eski olan vatandaşlara, evleirni kentsel dönüşüme sokmaları için kredi verilecek. Ucuz faizli verilecek kredi uzun vadeli olacak. Alınacak kredi ile vatandaşların eski evlerinin yerine depreme dayanıklı yeni evler yapılacak.

BAŞVURU

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada evi eski olan vatandaşların kentsel dönüşüm için başvuru yapması gerektiğini söyledi. Kentsel dönüşüme başvuru yapan ve evi kentsel dönüşüme girenlere ucuz faizli kredi ve kira yardımı yapılacak. Başvurular Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl İlçe Müdürlüklerine yapılacak. Kadın erkek konut grubumuz için TIKLA KATIL

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
Evi olmayanlarda 2. El konut kredisini açsalar keske