Evdeki Diğer Köpeği Kıskandı, Sahibini Parçaladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Evdeki Diğer Köpeği Kıskandı, Sahibini Parçaladı!

Adana'da bir kişi evde bulunan iki köpeğinden birini severken diğeri de kıskançlıktan saldırdı! İşte haberin detayları...

Haberler 8 Nisan 2024 0
Evdeki Diğer Köpeği Kıskandı, Sahibini Parçaladı!

Adana'da Tina isimli Çin Aslanı cinsi köpek, evde bulunan Linda isimli Pomeranian cinsi köpeği kıskanıp sahibinin bacağını parçaladı. Genç kadının bacağında doku kaybı meydana gelirken doku nakli ile sağlığına kavuşabileceği öğrenildi.

EVDEKİ KÖPEKLER BİR TÜRLÜ ANLAŞAMADI
Olay, 25 Mart'ta merkez Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi'nde gece saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, evinde 4 yıldır Çin Aslanı cinsi Tina isimli köpeği besleyen 42 yaşındaki Ş.Ö., 2 sene önce Pomeranian cinsi Linda isimli bir köpek daha sahiplendi. Evde 2 köpeği daha bulunan Ş.Ö.'nün iddiaya göre Linda ve Tinda isimli köpekleri bir türlü anlaşamadı.

LİNDA'YI SEVDİ, TİNDA KISKANDI
Ş.Ö., yatacağı sırada Linda isimli köpeğini sevdi. Ancak bu sırada Tina sahibinin sol bacağına saldırıp derisini kopardı. Genç kadının çığlığını duyan 18 yaşındaki oğlu A.T. annesini kurtarıp ambulansa haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri genç kadını Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Genç kadın burada yapılan ilk müdahalelerin ardından özel bir hastaneye sevk edildi.

BACAĞINDA DOKU KAYBI MEYDANA GELDİ

10 gün hastanede kalan genç kadının sol bacağında doku kaybı olduğu için ayağı alçıya alındı ve 1 ay sonra doku nakli olmasına karar verilerek taburcu edildi. Köpeğinin yanına gitmeye korkan kadın, Mersin'deki yazlık evine gitti. Köpeğini barınağa da vermek istemeyince özel bir hayvan çiftliği ile anlaştı. Önümüzdeki haftalarda Tina çiftliğe gidince Ş.Ö.'nün de evine döneceği öğrenildi.

"HERKES BU CİNSE DİKKAT ETSİN"

Yaşadığı dehşeti anlatan talihsiz kadın, Çin Aslanı cinsi köpeklerin kıskanç olduklarını ifade ederek, "4 senedir beslediğim köpeğimden hiç böyle bir şey beklemezdim. Linda'yı kıskandığı belli ediyordu. Bundan birkaç ay önce de bana diş göstermişti ama böyle yapacağını hiç ummazdım. Yine de onu barınağa vermeye gönlüm el vermiyor. Şuanda oğlum ona bakıyor. Bende iyileşince çiftlikte yanına gideceğim. Herkes bu cinse dikkat etsin. Bu cins köpekler tek başına beslenmeli. Yanında bir hayvan ile anlaşamıyor" dedi.

"KÖPEK BESLİYORSANIZ SALDIRI İHTİMALİ HEP VARDIR"

Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ise Çin Aslanı köpeklerinin çok güçlü hayvanlar olduğunu anlattı. Köse, "Köpek besliyorsanız böyle durumlarla karşılaşma ihtimaliniz hep vardır. Köpeklerin doğası gereği böyle şeyler olabilir. Çin Aslanı güçlü bir köpektir. Aynı zamanda biraz da asosyaldir. Bulunduğu ailede bir kişiyi sahiplenir, sahiplendiği kişiyi kıskanır. Çin Aslanlarının eğitimi zordur bu türü ceza ile eğitemezsiniz, onlar ödülle, sevgiyle eğitilen hayvanlardır. Çin Aslanları, Çin de ve Moğolistan da bekçi köpeği olarak kullanılan güçlü hayvanlardır" ifadelerini kullandı.

"OYUN SEVEN SOSYAL HAYVANLAR DEĞİL"

Çin Aslanı cinsi köpeklerin asosyal olduğuna da dikkat çeken Nihat Köse, "Bu cins köpekler çok fazla oyunu seven sosyal hayvanlarda değillerdir, kıskançlardır, sahiplerini koruma içgüdüleri vardır. Mümkünse evde başka bir hayvan bulundurmamak ve eğitimlerini doğru yapmak gerekir. Çin Aslanı zaten çok tüylü bir hayvan. Akdeniz iklimi için sıcak bölgeler için uygun bir hayvan değildir. Dolayısıyla bu bölgede Çin Aslanın sahiplenilmesinin çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Dünyada ve artık ülkemizde de köpek psikolojisi çok önemli bir hale geldi. Veterinerler burada önemli bir yer tutuyor. Köpeklerin bebekliğinden bu yana sadece sağlığına, aşısına değil, eğitimi hakkında doğrudan bilgi alarak köpeğinizi yetiştirmeniz çok önemli" dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç