Evde bakım maaşları neden yatmadı? Son dakika açıklaması geldi 2023

Evde bakım maaşları neden yatmadı? Son dakika açıklaması geldi 2023

Son dakika haberi: Evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladı. Peki hangi illerde yattı? Neden yatmadı? Zamlı mı yattı?

Son Dakika 16 Ocak 2023 16:56 84
Evde bakım maaşları neden yatmadı? Son dakika açıklaması geldi 2023

Evde bakım maaşı neden yatmadı? Zamlı hangi illerde yattı?

Evde bakım maaşı yatırılan iller en merak edilen konular oldu. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar, banka hesaplarını kontrol ettiklerinde henüz paralarının yatmadığını fark etti. Maaşlarının neden hesaplarına yatırılmadığını araştırmaya başlayan vatandaşlar, evde bakım maaşının neden yatmadığını internetten sormaya başladı.

HESAPLARA YATMAYA BAŞLADI

Evde bakım maaşları ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca Bakım ihtiyacı olan ağır engelli bireyleri ailelerinin yanında desteklemek amacıyla bu ay toplam 1 milyar 847 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başlandı.

"Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar v eailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 847 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladık" denildi.

HANGİ İLLER YATTI

Bu açıklamaya bakacak olursak Gaziantep'te paralar yatmaya başladı. Diyarbakır ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında, "EBH (Evde Bakım Hizmeti) kapsamında, İlimizde; 21.269 kişiye 70.306.540,74 TL Hesaplarına aktarılmıştır." denildi.  Siz hangi şehirde bekliyorsunuz? Şehrinizde para yattı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (84)

Seç


Ziyaretçi 7 Gün Önce
Adana da yatan var mi
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Yozgat ne zaman yatacak
Ziyaretçi 15 Gün Önce
İlçeye bagli sosyal yardımlaşma kurumuna sorduk 28 ocaga kadar yatacakmis
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Van hala tatmadı
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Van hala yatmadı neredeyse bu ay biti yoksa iki ayı birden i yatırılacak