Eval İnşaat iflas etti: Tasfiye süreci başladı

Eval İnşaat iflas etti: Tasfiye süreci başladı

Son dakika haberi: Eval İnşaat hakkında mahkeme kararı geldi ve şirketin iflasına karar verildi.

Emlak 6 Eylül 2023 09:33 0
Eval İnşaat iflas etti: Tasfiye süreci başladı

Eval inşaat iflas etti.

İstanbul'dan bir son dakika haberi geldi. Gelen haberde İstanbul'da yürütülen inşaatlarda adından çokça bahsettiren Eval İnşaat AŞ, iflas etti. Mahkeme kararının çıkmasından sonra şirketin tasfiyesine geçildi. Son dönemde duyulan Esenyurt'ta binlerce dairelik projeleri geliştiren şirketin sahipleri olan Aydın Arvas ile avukatına saldırı düzenlenmiş ve kurşunlanmışlardı.

HalkTV'de yayınlanan özel habere göre Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, 13 Temmuz tarihinde Eval İnşaat ve Ticaret Limited Şti hakkında kararını vermiş ve şirketin iflasını vermişti. İflas kararının verilmesinden sonra şirketin tasfiyes iiçin dosya Bakırköy 1. İcra İflas Müdürlüğü'ne gönderildi.Birinci alacaklılar toplantısı ise 10 Ekim günü yapılacak.

20 yıldan fazladır konut ve işyeri inşaası yapan Eval İnşaat, şimdiye kadar binlerce daire yaptı ve vatandaşlara sundu. Şirketin en büyük projesi ise 1300 daireden oluşan Eval Park Projesi oldu. Fakat Esenyurt'ta bulunan proje şirket için sancılı bir sürecin de başlamasına neden olmuştu. Projenin tamamlanması sonrası devreye başka şirketler de girdi. Bu aşamada şirket sahipleri ile başka yükleniciler arasındaki gerilim, saldırılara, son olarak silahlı saldırıya dönüşmüştü.

Eval İnşaat'ın sahibi Aydın Arvas ile avukatı kurşunlanmıştı. Bunun gerisinde yer alan Adem Örenci ile Medet Anlı hapis cezası almıştı.

Yaşanan sancılı süreç sonrası Eval İnşaat, iflas sürecine girmiş ve iflas süreci, mahkeme kararı ile tasfiyeye dönüştü.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç